26.09.2020, meniny má
reklama
8. marca 2019

Sereď bude bojovať o historický úspech. Dokáže poraziť Spartak a postúpiť medzi elitu ligy?

reklama

Až v poslednom 22. kole základnej časti Fortuna ligy sa rozhodne, kto postúpi medzi slovenskú elitu. Mužstvo ŠKF Iclinic Sereď sa v ňom stretne v priamom súboji s tímom FC Spartak Trnava.  Zápas sa odohrá v sobotu 9. marca 2019 o 14:00 hod. na štadióne klubu Spartak Myjava. Hrať sa bude o postup medzi najlepších šesť tímov Fortuna ligy, ktoré môžu bojovať o Európsku ligu.

Seredčanom zabezpečí historický úspech výhra či akákoľvek remíza. V prípade prehry nastane rovnosť bodov, ale nakoľko má Spartak lepšiu bodovú bilanciu zo vzájomných zápasov, znamenalo by to postup Trnavy.

Predzápasové štatistiky

Ak sa pozrieme na celkové štatistiky oboch mužstiev, môžeme vidieť, že seredskí futbalisti v zápasoch vystrelili viackrát na bránu ako súper, no Trnava bola efektívnejšia o tri góly. Po piatich zápasoch bez inkasovaného gólu majú tímy medzi sebou vyrovnané a čisté kontá.

Seredčania sú na tom lepšie vo vyhraných osobných súbojoch, a taktiež sa nedopúštali toľko ofsidov. V neprospech ŠKF hrá celkový počet prihrávok. Trnavčania si loptu medzi sebou vymenili celkovo 8 656-krát. Seredčania približne o 800-krát menej.

Veľmi zaujímavých faktom je aj priebežné umiestnenie tímov v tabuľke. Nižšie na obrázku si môžete pozrieť umiestnenia oboch tímov počas celej sezóny. Tieto a ostatné informácie si môžete pozrieť na stránke Fortunaliga.sk.

Zdroj: Fortunaliga.sk

Zdroj: Fortunaliga.sk

Andeli prešli v zime výraznými zmenami, keď káder opustilo viacero kvalitných hráčov. V poslednom zápase Spartak prehral v derby so Slovanom a cez týždeň ho čaká dôležitý zápas Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2018/2019 na pôde klubu FC Košice.

Zápas so seredským klubom bude teda tretí v priebehu šiestich dní, čo pri šírke kádra Trnavy môže byť menšia výhoda pre Sereď. V prospech ŠKF jednoznačne nahráva aj situácia, kedy máme všetko vo vlastných rukách a ako nováčik môžeme len prekvapiť. Ako sa hovorí, lopta je guľatá a všetko sa rozhodne na ihrisku.

Lístky na zápas

Ak sa na tento historický zápas chcete prísť pozrieť na vlastné oči, lístky si môžete kúpiť v predpredaji v priestoroch Šport klubu v areáli seredského štadiónu alebo priamo na štadióne v Myjave pred zápasom. Na konci článku nájdete aj mapku pre lepšiu orientáciu na myjavskom štadióne.

My veríme, že ŠKF postúpi a na jar bude bojovať o tie najvyššie priečky, prípadne o futbalovú Európu. Priamy prenos druhého polčasu môžete sledovať od 15:00 hod. na RTVS 2 alebo sledujte zápas online na huste.sk. Na záver len jedno. Seredani do teho!!! 

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku