11.08.2020, meniny má
reklama
21. mája 2019

BK Lokomotíva Sereď bude mať trojité zastúpenie na Majstrovstvách Slovenska v basketbale

reklama

BK Lokomotíva Sereď bude už počas tohoto víkendu bojovať o medaily na majstrovstvách Slovenska. A to hneď s troma tímami. Počas víkendu od 24. – 26. mája 2019 vycestujú seredské basketbalové tímy za svojím úspechom. Museli zdolať desiatky zápasov a vybojovať si mnohé víťazstvá, aby postúpili na majstrovstvá Slovenska medzi tých najlepších. Všetky tri seredské tímy sa v sezónnom hodnotení umiestnili na 2. mieste. O tom, či sezóna 2018/2019 bude medailová, sa rozhodne už tento víkend. Naše seredské družstvá si pôjdu svoje víťazstvá vybojovať do Trnavy, Bratislavy a do Košíc.

Staršie žiačky BK Lokomotíva Sereď

Staršie žiačky pod vedením trénera Martina Bosého prebojovali medzi najlepšie štyri slovenské tímy. Z 26 odohratých zápasov vyhrali 18 a umiestnili sa na 2. mieste v tabuľke. Počas majstrovského víkendu FINAL FOUR – F4 odohrajú zápasy v Trnave. Ich súperkami budú Young Angels Košice, AŠK Slávia Trnava a v nedeľu ich čaká zápas s CBK Košice. Pre seredské basketbalistky to bude už druhá skúsenosť s majstrovstvami Slovenska. Veríme, že budú podávať tak skvelé výkony, ako podávali počas celej sezóny.

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Sereďskí starší žiaci vo FINAL FOUR

Napínavý basketbalový víkend čaká aj starších žiakov. Zverenci trénera Jozefa Ištoka sa prebojovali do slovenskej F4 taktiež z 2. miesta. So svojimi súpermi odohrali 14 zápasov, z toho až 10 bolo víťazných. Prvý zápas odohrajú žiaci s BKM Iskra Svit A, v sobotu ich čaká zaujímavý duel s víťazom tabuľky BK Inter Bratislava a v nedeľu zápas s ŠBK Junior Levice. Majstrovstvá Slovenska starších žiakov sa uskutočnia na pôde BK Inter Bratislava.

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Premiéra mladších žiakov vo FINAL SIX

Do tretice sa na majstrovstvách Slovenska predstavia aj seredskí mladší žiaci. Pre týchto hráčov, ktorých rovnako trénuje Martin Bosý, to bude vybojovaná premiéra. Za svojím víťazstvom pocestujú najďalej, a to až do Košíc. Z odohratých 24 zápasov si dokázali vybojovať až 19 výhier. Rovnako aj im to zaručilo priebežné 2. miesto vo finálovej šestke. Do F6 postúpili dva najlepšie tímy zo skupiny Východ – BA Čaňa, ABOVIA  96 Košice, dva najlepšie tímy zo skupiny Stred – MŠK BK Žiar nad Hronom a MBA Prievidza a rovnako aj dva najlepšie tímy zo skupiny Západ. Tu zabodovali BK Inter Bratislava a samozrejme BK Lokomotíva Sereď.

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Čo spája všetky tri družstvá z BK Lokomotíva Sereď?

Odhodlanosť, športová bojovnosť, chuť makať na sebe, rásť, vzájomne sa rešpektovať a najmä spoločne budovať tím. Víkend od 24. – 26. mája bude veľmi silný. Hráčom a hráčkam seredskej BK Lokomotíva môže priniesť tie najcennejšie kovy. Za našu redakciu im držíme palce a veríme vo víťazstvo v Trnave, v Bratislave aj v Košiciach. Ak ich chcete povzbudiť, napíšte im komentár pod článok.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku