18.10.2021, meniny má
5. januára 2019

Sereď navštívi výnimočný gitarista Neil Zaza, ktorý sa preslávil po celom svete

Sereď navštívi výnimočný gitarista Neil Zaza, ktorý sa preslávil po celom svete
@NEILZAZA FACEBOOK
reklama

Fanúšikovia, ale aj kritici ho označujú ako svetového kráľa melodického rocku svojej generácie. Pódium zdieľal s legendami ako je Steve Vai, Joe Satriani alebo Dwezzil Zappa. Americký gitarista Neil Zaza prichádza do Serede a sme presvedčení, že fanúšikovia kvalitnej rockovej hudby sa už teraz nevedia dočkať.

Jedna zo zastávok európskeho turné

V našom meste vystúpi v rámci svojho európskeho turné 3. februára 2019 v divadelnej sále Domu kultúry. Rocková nádielka začína o 20:00 hod. Čaká vás 90-minútový neobyčajný zážitok, keďže klubové vystúpenia tohto velikána sú známe energickou atmosférou plnou melodických skladieb a bravúrnej techniky. Lístky na koncert si môžete kúpiť na tomto odkaze alebo aj osobne v pokladni Kina Nova. Neil Zaza príde s ďalšími skvelými hudobníkmi, a tak si budete môcť vychutnať kapelu v zložení Neil Zaza (gitara), Walter Cerasani (basgitara) a Enrico Cianciusi (bicie).

Neil Zaza sa predstaví v divadelnej sále DK Sereď 3. februára o 20:00 hod. Zdroj: Facebook Neil Zaza

Zaza hrá na gitaru od detstva a vyštudoval klasickú gitaru na University of Akron. V roku 1987 založil prvú skupinu, ktorá sa rýchlo stala úspešnou v Spojených štátoch amerických. Stihli spolu spraviť 2 albumy – Just Get It a Party With The Big Boys. Následne Neil Zaza odštartoval vlastnú sólovú kariéru. Debutový album s názvom Two Hands, One Heart z roku 1992 je dodnes kritikmi vysoko cenený.

Jeden z jeho najväčších hitov je skladba I’m Alright z albumu Sing. Spolupracuje s mnohými svetovými hudobníkmi. Na jeho albumoch môžete počuť talentovaných prizvaných hostí ako napríklad klávesistu Jordana Rudessa zo slávnej metalovej kapely Dream Theater či Michaela Anthonyho, bývalého člena hard rockovej kapely Van Halen.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku