07.07.2020, meniny má
3. apríla 2019

Sereď sa stáva ekologickejším mestom. Použité jedlé oleje a tuky patria do týchto nádob

reklama

Za ten čas nášho fungovania sme si všimli, že Seredčanom stále viac a viac záleží na ich životnom prostredí. Je to úplne logické, každý predsa chceme žiť v meste, ktoré je čisté a ekologicky nezávadné. Aj z tohto dôvodu sa mesto rozhodlo, že občanom pomôže so zberom jedlých olejov a tukov.

Mesto Sereď zabezpečilo v štyroch lokalitách nášho mesta montáž žltých nádob na zber použitých jedlých olejov a tukov z domácností. Stalo sa tak 14. marca 2019. Ak sa pýtate, kde ich nájdete, čítajte ďalej.

Kde nájdem tieto nádoby?

  • Novomestská pri bytovom dome č. 43/42
  • A. Hlinku pri bytovom dome č. 3044/14
  • Jesenského pri bytovom dome č. 3000/56
  • Fándlyho pri bytovom dome č. 744/2

Akým spôsobom tento zber funguje?

Je to naozaj jednoduché a veľmi tým pomáhate životnému prostrediu. Ak ste doteraz oleje vylievali do záchoda alebo do výlevky, už tak, prosím, nerobte. Oleje a tuky putujú cez kanalizáciu až do čistiarne vody a zhoršujú proces čistenia vody. Je to z dôvodu, že na vodnej hladine vytvárajú lepivú vrstvu, na ktorú sa ďalej uchytávajú iné zvyšky potravín, a vďaka tomu dochádza k upchatiu kanalizačnej prípojky.

Späť ale k tomu, ako odovzdáte jedlé oleje a tuky, ktoré vám zostali z fritovania alebo vysmážania, do žltých nádob. Musia byť odovzdané v uzatvárateľných nádobách. Najvhodnejšie sú na to PET fľaše. Ak by každý z vás použil litrovú fľašu, tak do 800 litrovej žltej zbernej nádoby sa ich zmestí 200 až 300 kusov. Nezabudnite, že olej alebo tuk je potrebné pomocou sitka očistiť od zbytkov potravín.

Tento obrázok vám pomôže lepšie triediť odpad

Zdroj: novinky.sered.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: novinky.sered.sk
Zdieľať na Facebooku