23.01.2022, meniny má
28. decembra 2021

Sereď sa znovu vynovila a skrášlila. Pribudlo množstvo zrekonštruovaných chodníkov a ciest

Sereď sa znovu vynovila a skrášlila. Pribudlo množstvo zrekonštruovaných chodníkov a ciest
Zdroj: rtvkrea.sk/seredsity.sk
reklama

Naše mesto v tomto roku opravilo približne štyri kilometre ciest a chodníkov. Schválením rozpočtu na rok 2022 mesto plánuje vo vynovovaní povrchov ulíc pokračovať s vyšším dôrazom na kvalitu.

RTV Krea priniesla reportáž o tom, koľko chodníkov a miestnych komunikácií sa v Seredi podarilo vynoviť za uplynulý rok.

Nové chodníky a komunikácie

V decembri minulého roka poslanci Serede schválili približne 500 000 eur na rekonštrukciu mestských komunikácií. Predtým sa konali stretnutia so správcami inžinierskych sietí o ich investíciách na nasledovné roky.

„My potom vieme, kde pôjdu tie ich rozkopávky, kde všade sa bude niečo konať, nejaká akcia sa bude robiť, nejaká investícia. A my si tiež potom vieme prispôsobiť náš plán investícií, samozrejme. My máme v rozkopávkovom povolení na úpravách v celej šírke chodníka. Tam nám tiež veľmi pomohli,“ hovorí v reportáži Marián Šišo, vedúci Oddelenia rozvoja mesta Sereď.

reklama

Zdroj: Seredsity.sk

Opravy bez úverov

Všetky opravy dokázalo mesto zrealizovať bez úverov, len z vlastného rozpočtu. Rokmi naakumulovaný dlh mesta voči občanom sa novými chodníkmi sčasti splatil.

„S tým, že v tom, čo sa prijalo v minulosti, sa aj pokračuje. Keď má byť nejaká cesta opravovaná, tak sa počká na balík peňazí a pokračuje sa celý cestný úsek, celá ulica. A ďalšia vec je tá, že v podstate takisto ideme na voľbu kvality materiálov, to znamená, že chodníky sa začali robiť už v dlažbách. Je to lepšie, prijateľnejšie, budujeme verejný priestor v trošičku inej kvalite,“ dodáva Róbert Kráľ, poslanec MsZ v Seredi.

Celkovo tak mesto Sereď obnovilo približne 12 000 m2 plôch, čo sa dá prirovnať k veľkosti jeden a pol plochy futblového ihriska. Vymenovaná dĺžka plôch tvorí skoro 4 kilometre.

„Spravila sa ulica, čo môžete vidieť, Parková ulica, a to nielen komunikácia, ale aj chodníky. Ďalej sa robili ulice na Cukrovarskej,“ uviedol Marián Šišo.

K vynoveným povrchom však patria aj ďalšie ukončené samostatné projekty – tržnica na Mlynárskej ulici, parkovisko pri kostole aj aktuálne prebiehajúca regenerácia na vnútrobloku D. Štúra.

Zdroj: seredsity.sk

Čo môžeme očakávať v roku 2022?

Schválením rozpočtu na rok 2022 dali poslanci mesta zelenú naplánovaným uliciam Podzámska a Lipová.

„Existujú výzvy, ktoré v podstate nám umožňujú budovať cyklotrasy. Čiže toto sú ciele a toto sú tie sny, ktoré máme a ktoré by sme chceli naplniť a splniť občanom,“ doplnil v reportáži Róbert Kráľ. „Samozrejme, uvidíme, ako budú ďalej prebiehať verejné obstarávania a ako to všetko pôjde,“ uviedol Marián Šišo.

Zdroj: Seredsity.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: rtvkrea.sk
Zdieľať na Facebooku