19.05.2024, meniny má
13. marca 2020

Seredčan Denis Kučera a mladý režisér Pavol Banáš spustili projekt „ROVNAKO ROZDIELNI“

Seredčan Denis Kučera a mladý režisér Pavol Banáš spustili projekt „ROVNAKO ROZDIELNI“
zdroj: Rovnako rozdielni
reklama

Projekt, ktorý dnes spolu spustili režisér Pavol Banáš, Mário Randys a náš športovec Denis Kučera, dostal príznačný názov ROVNAKO ROZDIELNI. Poukazuje na to, že všetci sme rovnakí práve vďaka našej rozličnosti.

ROVNAKO ROZDIELNI je úplne nový dlhodobý audiovizuálny projekt, ktorého cieľom je hlavne prinášať do prostredia slovenského internetu pozitívnu energiu a motivovať. Budeme tiež hovoriť o náročných a dôležitých spoločenských témach, ktorým sa nevenuje pozornosť, ale aj o úspešných ľuďoch, ktorí prekonali obrovské prekážky. Osobne mám z tohto projektu veľkú radosť a verím, že spoločne dokážeme zmeniť svet na lepšie miesto,“ povedal Pavol Banáš, študent  masmediálnej komunikácie na FMK UCM v Trnave.

Videotvorbe sa venuje od strednej školy. Do svojej tvorby sa vždy snaží zakomponovať hlbšie myšlienky, aby jeho videá neboli len nezmyselnou kopou obrázkov. V súčasnosti sa začal naplno venovať projektu Rovnako rozdielni.

Príbeh Denisa Kučeru

Video Denisa vystupujúceho pod menom Hyperwheel reflektuje v projekte Rovnako rozdielni jeho príbeh od bezstarostného detstva, cez liečbu rakoviny a jej následky až po súčasnosť. Denis opisuje svoje pocity počas choroby, ochrnutie ako vedľajší účinok liečby chemoterapiou, komplikácie počas liečby a to, ako postupom času pochopil, že všetko je tak, ako má byť a aj keď mu choroba veľa vzala, ešte oveľa viac mu dala. Prostredníctvom videa sa snaží motivovať nielen ľudí, ktorí nečakane zostali telesne hendikepovaní, ale aj všetkých tých, ktorí majú pocit, že im život ukrivdil, chcú sa vzdať alebo stratili nádej.

reklama

Hlavnou myšlienkou videa je veta: „Dušu, ktorá chce byť šťastná, neuväzní žiadne telo, a práve pri páde na úplné dno prichádza príležitosť sa pevne odraziť!“

Páči sa vám projekt? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: zdroje: Rovnako rozdielni
Zdieľať na Facebooku