26.04.2024, meniny má
4. júla 2021

Seredčan Dušan Heriban otvára novú gynekologickú ambulanciu Femigyn v Šintave. Ponúkajú profesionálne služby, moderné priestory a ľudský prístup

Seredčan Dušan Heriban otvára novú gynekologickú ambulanciu Femigyn v Šintave. Ponúkajú profesionálne služby, moderné priestory a ľudský prístup
Zdroj: Femigyn/Veronika Gerhátová

V susednej obci Šintava bude už čoskoro po prvýkrát otvorená ambulancia odborného lekára. Konkrétne ide o novú gynekologickú ambulanciu, za ktorou stojí Seredčan MUDr. Dušan Heriban. Vyštudovaný doktor s niekoľkoročnou praxou chce v modernej ambulancii Femigyn ponúkať tie najkvalitnejšie služby.

Sídliť budú priamo na námestí Šintavy, konkrétne na ulici Mierové námestie 6 v projekte Šintavské nádvorie, ktorého okolie ponúka okrem iného aj mnoho parkovacích miest či neďalekú autobusovú zastávku.

Cieľom tohto mladého a perspektívneho tímu je vybudovať novú ambulanciu od úplných základov, ktoré budú postavené na dlhoročných skúsenostiach priamo z praxe. Femigyn bude miesto pre všetky ženy, ktoré chcú k svojmu doktorovi chodiť bez akýchkoľvek obáv či stresu.

V prípade, že by vás služby gynekologickej ambulancie Femigyn zaujali, kontaktovať ich môžete na telefónnom čísle 0911 046 746 alebo emailom na adrese ambulancia@femigyn.sk.

reklama

Taktiež vám odporúčame pozrieť si ich novú webovú stránkuna ktorej nájdete aj cenník jednotlivých služieb. Táto nová a moderná ambulancia bola otvorená pred niekoľkými dňami, konkrétne 1. júla 2021.

Zdroj: Femigyn/Veronika Gerhátová

Zdroj: Femigyn/Veronika Gerhátová

Profesionáli s odbornými a dlhoročnými skúsenosťami

Seredčan MUDr. Dušan Heriban sa po ukončení štúdia na Gymnáziu Vojtecha Mihálika v Seredi rozhodol pre štúdium na Lekárskej fakulte Karlovej univerzity v Hradci Králové. Zaujímavosťou je, že pôvodne bol prijatý na Chemické inžinierstvo do Bratislavy, no keď prišlo vyjadrenie z Karlovej univerzity, nezaváhal ani na sekundu.

Po ukončení štúdia sa vrátil domov na Slovensko, kde prijal ponuku pôsobenia vo Fakultnej nemocnici Nitra na oddelení cievnej chirurgie. Túto prax považuje za veľmi hodnotnú vo svojej kariére, nakoľko, ako sám hovorí, v medicíne všetko so všetkým súvisí.

Po roku nadobúdania cenných skúseností sa uvoľnilo miesto na gynekologicko-pôrodníckej klinike a túto možnosť okamžite využil. Svoju atestáciu ukončil na Univerzite Komenského v Bratislave v špecializačnom odbore gynekológia a pôrodníctvo. Zároveň striedavo pôsobil v súkromných gynekologických ambulanciách v Bratislave-Petržalke a Dúbravke.

Zúčastňuje sa na rôznych medzinárodných kongresoch, kde zbiera cenné poznatky a skúsenosti. Po rozbehnutí vlastnej ambulancie je jeho cieľom návrat k operačnému stolu, aby mohol svojim klientkam poskytovať kompletnú starostlivosť od diagnostiky cez priebeh až po pôrod či operáciu.

„Nepodceňujte dôležitosť vlastného zdravia. Nič nie je dôležitejšie. Myslite v prvom rade na svoje zdravie, všetko ostatné ide bokom.“ Mudr. Dušan Heriban

Zdroj: Femigyn/Veronika Gerhátová

Mgr. Lucia Kukučiarová ukončila bakalársky titul pôrodnej asistentky na Slovenskej zdravotníckej univerzite. Vzápätí nastúpila na gynekologicko-pôrodnícku kliniku vo Fakultnej nemocnici Nitra, kde strávila nasledujúcich 10 rokov ako pôrodná asistentka.

Počas tohto obdobia absolvovala špecializáciu v odbore intenzívna starostlivosť v gynekológii a pôrodníctve. Zároveň pôsobí ako inštruktorka pri psychofyzických prípravách pre tehotné v materskom centre Predeticare v Nitre.

V roku 2020 získala magisterský titul na Jesseniovej lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Martine.

Zdroj: Femigyn/Veronika Gerhátová

Ponuka profesionálnych služieb ambulancie Femigyn

Pre doktora Dušan Heribana je prioritou, aby si pacientky uvedomili, že množstvo zdravotných problémov má psychosomatický základ. Preto je viac ako potrebné s lekárom otvorene komunikovať, nebáť sa pýtať a spomenúť všetky aspekty problému.

V gynekologickej ambulancii Femigyn pevne veria, že sa im podarí vybudovať s pacientkami vzťahy založené na dôvere a ich spokojnosti. Veď sami uznáte, že ísť k doktorovi na pravidelnú prehliadku s dobrým pocitom je na nezaplatenie.

Služby, ktoré ponúkajú, sa rozdeľujú na dva segmenty: gynekológia a tehotenstvo. V rámci nich si môžete pozrieť ponuku jednotlivých lekárskych úkonov. Ak by vás zaujímala cena jednotlivých vyšetrení, tak navštívte ich stránku www.femigyn.sk, kde majú zverejnený kompletný cenník.

„Prvoradým cieľom je, aby sa pacientky u nás cítili príjemne, preto sme pre nich pripravili úplne nový, dobre zorganizovaný čistý a moderný priestor, podriadený vysokým hygienickým nárokom. To je podľa mňa základ. Privíta ich milá kvalifikovaná pôrodná asistentka, ktorá im rada so všetkým poradí a pomôže. A potom lekár, ktorému sa môžete bez hanby zdôveriť s akýmikoľvek ťažkosťami,“ dopĺňa pre naše médium MUDr. Dušan Heriban.

Zdroj: Femigyn/Veronika Gerhátová

Ponuka v rámci gynekológie:

  • preventívna gynekologická prehliadka, LBC cytológia,
  • poradenstvo a liečba pre ženy s problémami klimaktéria, pravidelné sledovanie žien s hormonálnou substitučnou liečbou,
  • diagnostika a liečba zápalov, výtokov a bolestí,
  • diagnostika, liečba a sledovanie žien so silným alebo nepravidelným krvácaním z rodidiel,
  • predoperačné konzultácie, príprava k operácii a pooperačná starostlivosť,
  • diagnostika a liečba neplodnosti.

Ponuka v rámci tehotenstva:

  • diagnostika ranného štádia tehotenstva,
  • preventívna starostlivosť o tehotné do 40. týždňa, poradenstvo, CTG monitoring,
  • zabezpečenie špeciálnych vyšetrení tehotných na včasnú diagnostiku vrodených vývojových chýb plodu (odber krvi, ultrazvukové vyšetrenie, odber plodovej vody),
  • spolupráca so štátnymi zariadeniami na doriešenie tehotenských ochorení a komplikácií,
  • 3D/4D ultrazvuk plodu,
  • morfologický ultrazvuk.

Zdroj: Femigyn/Veronika Gerhátová

Zdroj: Femigyn/Veronika Gerhátová

Registrovať sa môžete už teraz

V prípade, že vás služby gynekologickej ambulancie Femigyn zaujali, kontaktovať ich môžete na telefónnom čísle 0911 046 746 alebo emailom na adrese ambulancia@femigyn.sk.

Pacientkou tejto gynelokologickej ambulancie sa môžete stať jednoducho. Stačí, ak si stiahnete tlačivo na vyradenie z evidencie, ktoré nájdete na tomto odkaze. Vyplnené ho potom doručíte svojmu gynekológovi, ktorý je zo zákona povinný zaslať vašu zdravotnú dokumentáciu novému lekárovi, v tomto prípade do gynekologickej ambulancie Femigyn.

Následne vám už nič nebráni objednať sa na vstupné vyšetrenie s konzultáciou. Pre informáciu dopĺňame, že prijímajú pacientky staršie ako 15 rokov. Ordinačné hodiny sú od utorka do piatka so začiatkom od 7.00 hod. Využiť môžete aj možnosť elektronického objednania sa.

Zdroj: Femigyn/Veronika Gerhátová

Odpovede na časté otázky pre gynekológa

Mohli by ste poradiť mladším pacientkam, ktoré prvá návšteva u gynekológa ešte len čaká, ako sa na ňu pripraviť? Čo môžu očakávať od prvého stretnutia s vami?

Príprava môže spočívať aj v konzultácii. Pacientka sa objedná a nemusí ísť hneď o vyšetrenie. Zoznámi sa s prostredím, s asistentkou, s lekárom, sadneme si a porozprávame sa o ťažkostiach či očakávaniach. Oboznámime pacientku so systémom práce, aby vedela, čo môže čakať. Potom je už na nej, či sa registruje a zostane našou pacientkou. Verím, že prvá skúsenosť je dôležitá a môže ovplyvniť starostlivosť o vlastné zdravie na celý život. 

Myslíte si, že stúpa vek žien – prvorodičiek? A čo je podľa vás príčinou? 

Tento trend bol pozorovaný v posledných 10 – 15 rokoch, ale z praxe na pôrodnici vidím, že sa to neustále mení. Príčina je skôr socio-ekonomická, ale nad tým nechcem veľmi polemizovať.

Existuje ideálny vek, do ktorého by mala žena prvýkrát otehotnieť? 

Ideálny vek neexistuje, podstatná je psychická pohoda, mentálna pripravenosť ženy, zázemie alebo priaznivá ekonomická situácia. Samozrejme, bezpečnejšia pre matku aj dieťa je dobrá fyzická kondícia zhruba medzi 20 a 30 rokom života. Nie je to však pravidlo. Aj dvadsiatnička môže mať problém otehotnieť a štyridsiatnička bez problémov porodiť zdravého potomka. Je to individuálne. 

Ako to podľa vás vyzerá s plodnosťou/neplodnosťou v našom regióne? 

Samozrejme, existujú páry, ktorým sa nedarí dlhé mesiace, možno aj roky otehotnieť, ale v dnešnej dobe už existuje veľa možností, ako pomôcť. Nie vždy je nutné hneď vyhľadávať reprodukčné centrá, často je problém riešiteľný trpezlivo ambulantne, práve o tento spôsob sa chcem pokúsiť vo svojej praxi.

Akú prevenciu odporúčate našim čitateľkám pred rakovinou krčka maternice? 

Najdôležitejšie sú pravidelné preventívne prehliadky raz ročne, v dnešnej dobe je aj možnosť rozšírenej cytológie (LBC), a, samozrejme, veľký význam má aj vakcína proti HPV vírusu, ideálne skôr ako začne žena pohlavne žiť.

Existuje podľa vás nejaká všeobecná rada gynekológa všetkým ženám, ktorú by si mali zobrať k srdcu? 

Áno, nebáť sa a nepodceňovať dôležitosť vlastného zdravia. Nič nie je dôležitejšie. Myslite v prvom rade na svoje zdravie, všetko ostatné ide bokom.

Ako by ste v krátkosti opísali služby, ktoré budete poskytovať v gynekologickej ambulancii Femigyn?

V prvom rade je mojím cieľom, aby sa pacientky cítili u nás príjemne, preto sme pre nich pripravili úplne nový, dobre zorganizovaný čistý a moderný priestor, podriadený vysokým hygienickým nárokom. To je podľa mňa základ. Privíta ich milá kvalifikovaná pôrodná asistentka, ktorá im rada so všetkým poradí a pômôže. A potom lekár, ktorému sa môžete bez hanby zdôveriť s akýmikoľvek ťažkosťami.

A aké najväčšie výhody ponúka práve vaša ambulancia Femigyn?

Ľudský prístup a vysoká odbornosť. Problém často spočíva v tom, že lekár nemá dostatok času venovať sa pacientovi, toto by som chcel zmeniť. Považujem to za svoju prioritu.

Prečo ste sa rozhodli otvoriť novú gynekologickú ambulanciu práve v Šintave?

Zhoda náhod. Pôvodne som hľadal priestor v Seredi, ale nič mi tak úplne nevyhovovalo, aj kvôli hygienickým štandardom. Bol som z toho už dosť zúfalý. Potom som svoj zámer otvoriť ambulanciu spomenul pred Milošom Hrachom, majiteľom Hrachostavu. Jeho reakcia prišla takmer okamžite, ponúkol mi úplne nový priestor, ktorý bol ochotný prispôsobiť mojim požiadavkám. Vyšiel mi maximálne v ústrety, za čo som mu veľmi vďačný.

Máte do budúcnosti ešte nejaké kariérne ciele, kam sa chcete v oblasti gynekológie a pôrodníctva posunúť? 

Ciele si dávam čiastkové, v prvom rade chcem zapracovať na vytvorení dobrého mena ambulancie. Keď sa mi podarí dosiahnuť spokojnosť mojich pacientok, plánujem rozšírenie služieb, či už v oblasti fyziologickej prípravy, laserovej terapie na zmiernenie problémov panvového dna, či úpravy popôrodných prejavov. Možností je veľa a úprimne neviem dnes presne definovať, čo bude o rok či o päť. Verím, že pacientky samy udajú smer, ktorým sa uberať, či už je to ambulancia, jednodňová chirurgia, operatíva alebo pôrodníctvo.

 

Zdroj: google.com/maps

Zdroj: Veronika Gerhátová

Zdroj: Veronika Gerhátová

Článok vznikol v spolupráci s gynekologickou ambulanciou Femigyn.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s gynekologickou ambulanciou Femigyn.
Zdieľať na Facebooku