01.10.2022, meniny má
1. apríla 2022

Seredčan Matej Tencer sa rozhodol vyrobiť magnetku Serede. Ktorá pamiatka by na nej nemala chýbať?

Seredčan Matej Tencer sa rozhodol vyrobiť magnetku Serede. Ktorá pamiatka by na nej nemala chýbať?
Zdroj: Matej Matte Tencer/pretekaj.sk
reklama

Naše mesto Sereď je bohaté na pamiatky. Tou naj je, samozrejme, Seredský kaštieľ, predtým Vodný hrad Šintava. Okrem neho sa však pri archeologických výskumoch v minulosti našli v zámockom parku aj ďalšie zaujímavé historické artefakty. Tie môžeme vidieť v mestskom múzeu, ktoré sa nachádza v ďalšej pamiatke – Fándlyho fare.

Hneď oproti múzeu stojí seredský Kostol sv. Jána Krstiteľa, obďaleč historická budova mestského úradu, oproti nej kópia sochy Legionára. Na Kúpeľnom námestí nájdeme budovu židovských kúpeľov – Mikve, o kúsok ďalej budovu pivovaru a medzi národné kultúrne pamiatky patria aj baraky na Kasárenskej ulici, v ktorých dnes sídli Múzeum holokaustu.

Takmer každé mesto ponúka v rámci suvenírov magnetky s vyobrazením najzaujímavejších lokalít. Seredčan Matej Tencer sa rozhodol, že vyrobí magnetku Serede, ktorá bude oproti klasickým magnetkám iná a jedinečná.

Magnetka Serede

Matej použil na výrobu magnetky technológiu 3D tlače, ktorá umožňuje vytvárať priestorové predmety. Magnetka na fotke je z prvej série. Tento rok savšak rozhodol, že by chcel vytvoriť nový dizajn, prípadne viacero možností.

reklama

Na Facebooku požiadal obyvateľov Serede o vyjadrenie názoru, čo by mohlo byť vyobrazené na magnetkách. Čo je podľa vás poznávacím znamením mesta Sereď?

Už teraz nám však Matej prezradil, že na jednej variante bude použitý legionár. Ostatné objekty by rád nechal na rozhodnutí obyvateľov mesta.

Do komentárov na Facebooku pod článkom napíšte či už vaše nápady na magnetku, ako aj farbu magnetky (možností je neúrekom od základných farieb až po metalické).

Zdroj: FB Matej Matte Tencer

Zdroj: FB Matej Matte Tencer

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Matej Matte Tencer
Zdieľať na Facebooku