Sme radi, že vám aj prostredníctvom našich článkov pravidelne prinášame obsah, ktorý sa týka mladých a šikovných ľudí z nášho mesta. Viackrát sme v našich článkoch písali čo-to o mladom grafikovi Richardovi Sokolovi, ktorý má „na svedomí“ hneď niekoľko grafík či rôzne logá, týkajúce sa nášho mesta. Jeho prácou je dokonca aj naše Seredsity.sk logo. Počas leta začal pracovať aj na dizajne knihy Generácia hľadajúca zmysel.
Rišo na dizajne celej knihy spolupracoval s ilustrátorkou a výtvarníčkou Ninou A. Šoškovou. Podľa jeho slov kniha od začiatku obsahom apeluje na čitateľa, aby s ňou pracoval. Výtvarníčka Nina vniesla do knihy nielen jedinečnú estetickú hodnotu, ale i praktické využitie. Znaky a ručne stvárnené ilustrácie, ktoré vytvorila, vyzývajú čitateľa, aby sa so znakmi viac zoznámil v praxi. Do celej knihy sa nemáte báť zasahovať či robiť si do nej poznámky. Samozrejmosťou je označenie si zaujímavých pasáží.
Na začiatku knihy čitateľ nájde znaky, akými sú napríklad otázniky a výkričníky. S týmito znakmi sa všetci pravidelne a niekedy aj denne stretávame v práci alebo pri každodennej komunikácii s ostatnými ľuďmi.
Ďalšími znakmi, ktoré v knihe nájdete, sú napríklad stopy ako symboly ľudského smerovania, našich krokov či našej cesty životom. Hviezdy zas predstavujú naše sny či ciele a predsavzatia. Umelci však prikladajú veľký význam aj obyčajným bodkám alebo dvojbodkám. Tie majú predstavovať určité uzavreté fázy alebo príbehy, ktoré majú pokračovať.
Všetky tieto jednoduché symboly sú v knihe roztrúsené rôznymi spôsobmi. Postupne by čitateľ mal prísť až ku zmysluplnému usporiadaniu, ktoré vytvára paralelu života a hľadania zmyslu.
zdroj: risosokol.sk
zdroj: risosokol.sk
zdroj: risosokol.sk
zdroj: risosokol.sk
zdroj: risosokol.sk