19.04.2024, meniny má
4. júna 2023

Seredčan Frencien Bauer pracuje ako protokolista po boku prezidentky. Najnovšie ho v relácii Mimóza vyspovedali herečky Janka Kovalčíková a Lenka Libjaková

Seredčan Frencien Bauer pracuje ako protokolista po boku prezidentky. Najnovšie ho v relácii Mimóza vyspovedali herečky Janka Kovalčíková a Lenka Libjaková
Zdroje: FB Frencien Bauer/relácia Mimóza
reklama

Sereď je rodným mestom mnohých úspešných osobností, ktoré sú známe na Slovensku, ale aj vo svete. Mnohokrát však ani netušíme, že sú práve z nášho mesta.

Meno Frencien Bauer, ktoré toľkokrát zaznelo napríklad v záverečných titulkoch slovenskej verzie seriálu Dva a pol chlapa, však pozná snáď každý. Seredčan prepožičal svoj známy hlas malému Jakeovi, seriálovému synovcovi Charlieho Sheena ale aj Ryderovi v deťmi obľúbenej Labkovej patrole.

Do Kancelárie prezidenta SR sa dostal po štátniciach

Ako 8-ročný začal Frencien v rozhlase nahrávaním niekoľkých rozhlasových hier. Sem sa dostal vďaka kastingu do Detskej dramatickej družiny Slovenského rozhlasu, na ktorý ho zobrala vždy podporujúca mama Marta Bauer.

Napriek svojim úspechom v dabingu Ferienc už 8 rokov pracuje ako protokolista v Kancelárii prezidenta Slovenskej republiky. Ako študent medzinárodných vzťahov sa snažil robiť veci naviac, angažovať sa v študentských organizáciách, parlamentoch a v neposlednom rade rozvíjať vedomosti aj v praxi.

reklama

Absolvoval rôzne stáže na ministerstve, na Veľvyslanectve SR vo Viedni a v poslednom ročníku vysokej školy sa mu podarilo absolvovať stáž aj v Kancelárii prezidenta. Práve v období po štátniciach sa uvoľnilo miesto na odbore protokolu, na ktoré nastúpil.

Tentoraz Frencien prijal pozvanie na rozhovor do videorelácie Mimóza, kde ho vyspovedali Janka Kovalčíková s Lenkou Libjakovou. Pozrite si rozhovor, v ktorom sa okrem iného dozviete čo obnáša práca protokolistu v prezidentskom paláci, čo rodičia detí od neho často žiadajú aj ako prebiehali prípravy na korunováciu kráľa Karola III.

 

 

Zdroje: seredsity.sk, aktuality.sk
Zdieľať na Facebooku