08.12.2023, meniny má
15. januára 2023

Seredčan Robert Stareček od útleho detstva pracuje na svojom futbalovom sne. Jeho tvrdá práca sa vyplatila a dočkal sa prvej zmluvy v kariére

Seredčan Robert Stareček od útleho detstva pracuje na svojom futbalovom sne. Jeho tvrdá práca sa vyplatila a dočkal sa prvej zmluvy v kariére
Zdroje: FC ViOn/freepik.com
reklama

Takmer každý malý chlapec túži po tom stať sa raz veľkým slávnym futbalistom. Na dobrej ceste za splnením tohto sna je aj Seredčan, ktorý má našliapnuté na sľubnú budúcnosť v slovenskom futbale.

Mladý 18-ročný Robert Stareček podpísal s FC ViOn Zlaté Moravce zmluvu na tri roky. Podľa slov generálneho manažéra klubu Mareka Ondrejka má všetky predpoklady na to, aby o ňom vo futbalovom svete bolo ešte veľa počuť.

Z kapitána dorastu hráčom A-tímu

Doterajší kapitán U19 dostal pozvánku do tímu Zlatých Moraviec pod taktovkou Ivana Galáda koncom októbra 2022. Vtedy sa prvýkrát pripojil k tímu áčka. Stareček prišiel do Zlatých Moraviec pred štartom tejto sezóny z FC Nitra.

„Medzi mužov som prvýkrát prišiel koncom októbra, nebolo jednoduché si zvyknúť na tempo v tréningoch. Pomaly sa však do toho dostávam, a to ma posúva vpred. Uvedomujem si, akú príležitosť som dostal. Prvý malý sen sa mi práve splnil, teraz sa budem snažiť, aby som si splnil aj tie ďalšie,“ vyjadril sa pre oficiálnu stránku futbalového klubu Zlatých Moraviec fcvion.sk 18-ročný odchovanec seredského futbalu.

reklama

Starečkovou výhodou je, že dokáže hrať na pozícii stopéra aj defenzívneho stredopoliara. V sezóne 2021/2022 strávil na trávniku dokopy vyše 30 hodín a pripísal si aj štyri góly.

Video z júna minulého roka, kedy Robo Stareček strelil v 90. minúte rozhodujúci gól, vďaka ktorému FC Nitra zdolala DAC Dunajská Streda 4:3, nájdete pod článkom.

Robert Stareček

Zdroj: FC VION.SK

Zdroj: FB Robert Stareček

Zdroj: FC VION.SK

Zdroje: sportnet.sme.sk, sport.aktuality.sk, FB FC Nitra, fcvion.sk
Zdieľať na Facebooku