19.02.2020, meniny má
11. septembra 2019

Seredčan si chcel overiť rýchlosť policajného zásahu, tak nahlásil bombu. Teraz mu hrozí väzenie

reklama

Seredčan sa postaral o nevšednú a až absurdnú situáciu, ktorú musela riešiť zásahová jednotka Polície Slovenskej republiky. Ako tomu býva, hlavnú úlohu zohral alkohol, ktorý navodil dojem, že nahlásiť bombu na stanici v Seredi je dobrý nápad, ako sa dá preveriť rýchlosť policajného zásahu.

Volali mu neznáme čísla

Pri výsluchu sa policajti dozvedeli, že za všetko môžu neznáme telefónne čísla, ktoré Seredčana od rána otravovali. Túto udalosť sa snažil riešiť cez tiesňovú linku 158, kde sa mu operátori snažili vysvetliť, že táto linka neslúži na riešenie podobných vecí.

Dobrá rada nad zlato

67-ročný muž nakoniec priznal, že si to celé vymyslel a jeho zámerom bolo overiť si, ako rýchlo dokážu prísť policajti na dané miesto a či sa vôbec dá zistiť identita volajúceho. Sám zistil, že sa to dá. Všetko to vraj malo začať pri pive, kedy mu kamarát poradil, že k nahlásenej bombe prídu policajti ihneď a situáciu s telefonátmi poriešia.

Ako uvádza na svojom Facebooku Polícia Slovenskej republiky, seredská policajná hliadka ho v nedeľu krátko po telefonáte zadržala a v dychu mu namerali 0,91 mg/l alkoholu, čo je 1,90 promile. Seredčanovi teraz hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

Kedy nemáte volať na číslo 158?

– ak chcete len zistiť, či tiesňové volanie funguje
– ak chcete ohlásiť vymyslenú udalosť
– ak sa chcete len pobaviť
– ak sa chcete len o niečom informovať (napr. o telef. číslach, cestovnom poriadku a pod.)

 

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB: Polícia Slovenskej republiky
Zdieľať na Facebooku