05.12.2021, meniny má
10. novembra 2021

Seredčan Tomáš Kobora pracoval 11 rokov v kaviarni, ktorú si nakoniec sám kúpil. Albero Rosso je miestom skvelej kávy, fantastických zákuskov či chutných raňajok

Seredčan Tomáš Kobora pracoval 11 rokov v kaviarni, ktorú si nakoniec sám kúpil. Albero Rosso je miestom skvelej kávy, fantastických zákuskov či chutných raňajok
Zdroj: Seredsity.sk

Naše mesto píše stovky úspešných príbehov, z ktorých si môžeme brať inšpiráciu. Jedným z nich je aj príbeh Seredčana Tomáša Koboru, ktorý v našom meste vlastní obľúbenú kaviareň Albero Rosso.

Príbeh tejto známej seredskej kaviarne sa začal písať pred piatimi rokmi. Na mieste bývalej reštaurácie vyrástla nová prevádzka. Pod novým názvom Albero Rosso, čo v preklade z taliančiny znamená červený strom, chcela Seredčanom ponúknuť skvelú kávu či výborné zákusky v príjemných priestoroch.

Vlastníkom tejto kaviarne je Seredčan Tomáš Kobora, ktorý na tomto istom mieste pracoval 11 rokov ako čašník. Keď sa naskytla príležitosť prevziať priestor po bývalej reštaurácii, v ktorej pracoval, neváhal ani sekundu a chopil sa svojej životnej príležitosti.

Vyzerá to tak, že sa rozhodol správne, keďže aj novú prevádzku na starom mieste opakovane a rady navštevujú stovky Seredčanov. Kaviareň Albero Rosso sa stala veľmi obľúbeným miestom pre všetkých, ktorí chcú stráviť príjemný čas pri káve, dobrom zákusku alebo veľmi chutných raňajkách.

Pre tých, ktorí ešte nemali to šťastie sem zavítať, len upresníme, že túto kaviareň nájdete na ulici M. R. Štefánika hneď vedľa banky SLSP. Albero Rosso môžete sledovať na ich Facebooku či Instagrame a kontaktovať ich môžete aj na telefónnom čísle 0908 400 774. Kaviareň je pre zákazníkov otvorená pondelok až štvrtok v čase od 8.00 do 22.00 hod. V piatok a sobotu od 8.00 do 24.00 hod. a v nedeľu od 11.00 do 22.00 hod.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Miesto skvelej kávy, výborných zákuskov či raňajok

Albero Rosso sa rokmi postupne vyprofilovalo na obľúbenú prevádzku, kde majú otvorené dvere všetci Seredčania. Majiteľ Tomáš Kobora, ktorého nájdete takmer každý deň za barom či na pľaci, sa vo svojom podniku zameral na kvalitnú a prvotriednu kávu značky Manuel, ktorú si po prvom dúšku zamilujete. Využívajú obľúbený pomer 80 % arabika a 20 % robusta.

Tú svoju si tu určite nájde každý, či už potrebujete rýchle ristretto, sladké latte alebo si chcete vychutnať skvele vyzerajúce cappuccino s bohatou mliečnou penou a s použitím latté art. V roku 2019 ich portál Kávičkári.sk zaradil medzi top 15 kaviarní v Trnavskom kraji a aj toto ocenenie hovorí o nesporných kvalitách ponúkaných služieb.

„Tento priestor by som chcel tiež využiť na veľké poďakovanie a poklonu pre všetkých zamestnancov a kolegov, ktorí pracujú v tíme Albero Rosso. Bez vás by to všetko nebolo možné a som rád, že môžem pracovať práve s vami.“ Tomáš Kobora, majiteľ kaviarne Albero Rosso

Kaviareň je zariadená jednoducho, no veľmi elegantne. Dominantou priestoru je okrem baru s logom v podobe rozvetveného stromu aj krásny obraz s motívmi Serede. Spoznáte na ňom kostol či mestský úrad. Zaujímavosťou je, že maliar ho vytvoril sám za približne 2 – 3 hodiny, čo je vskutku obdivuhodný výkon na tak krásne dielo.

Pri vzniku tejto kaviarne sa myslelo aj na fajčiarov, ktorí majú svoj vlastný oddelený fajčiarsky priestor. V ňom si môžu ku kávičke vychutnať aj cigaretu a nikomu nebudú prekážať, nakoľko je zabezpečené aj silné odvetrávanie. Každý rok sa v tejto zóne menia aj tapety, vďaka čomu sa tam nedrží nepríjemný zápach.

Ku kaviarni patrí aj vonkajšia terasa, ktorá je využívaná najmä v teplejších mesiacoch, no ak vám neprekáža o niečo chladnejšie počasie, pokojne si môžete kávu vychutnať aj vonku. Mnoho vecí sa tu zmenilo, vynovilo či zrekonštruovalo a zákazníci nám určite dajú za pravdu, že jednoznačne k lepšiemu.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Na ich fantastické zákusky chodia ľudia z celého regiónu

Kapitolou samou osebe sú ich zákusky, ktoré si nielen Seredčania doslova zamilovali. Ponuka zákuskov ku každej kaviarni neodmysliteľne patrí, no v Albero Rosso ich chceli mať ešte o niečo výnimočnejšie.

Robia si ich vlastnoručne priamo vo svojej kuchyni. Podľa vlastných receptúr pripravujú desiatky druhov zákuskov, ktoré sa menia a pečú na dennej pravidelnosti. Nemusíte si ich však vychutnávať len v kaviarni. Na objednávku vám môžu pripraviť akúkoľvek tortu z ich ponuky aj na rodinnú či inú oslavu.

Počas našej návštevy sa zhodou okolností zastavila zákazníčka pre obrovský 3-kilový veterník, ktorý vyzeral ako torta. Ponuka zákuskov je naozaj veľká a vybrať si môžete napríklad parížsku tortu, broskyňovú tortu, úžasný punčový rez, tvarohového Míšu, mangovo-kokosový zákusok a mnoho ďalších, ktoré sa neustále obmieňajú a skúšajú sa nové kombinácie chutí.

Tu je veľmi dôležité dodať, že Albero Rosso bolo prvou kaviarňou v Seredi, ktorá začala pred niekoľkými rokmi ponúkať vegánske, bezlepkové či bezlaktózové zákusky. Tento krok si zamilovali desiatky až stovky ľudí, ktorých trápia rôzne alergie či intolerancie a konečne si tak mohli v seredskej kaviarni vychutnať niečo sladké ku kávičke.

Ak ste ešte nemali príležitosť ochutnať niektorý z ich zákuskov, odporúčame vám to urýchlene zmeniť, nakoľko si ich určite zamilujete.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Vychutnajte si domáce raňajky v Albero Rosso

Počas tohto leta prišli s novinkou v podobe kvalitných domácich raňajok, ktoré v našom meste jednoznačne chýbali. Za dobrými raňajkami v kaviarni Seredčania väčšinou chodia do Trnavy, ale už nemusia, nakoľko si ich môžu vychutnať aj v našom meste.

Ako zákusky, aj raňajky sú pripravované vlastnoručne a nejde o žiadny polotovar, ale s láskou pripravené jedlo. V momentálnej stálej ponuke sú pre vás pripravené fantastické pomazánky s dochrumkava opečeným chlebíkom a rôznou zeleninou. Na výber máte z vajíčkovej, oškvarkovej, tuniakovej či bryndzovej. Porcia je dostatočná a určite vás zasýti. Ak si k tomu dáte ešte kávu či domácu limonádu, budete odchádzať s úsmevom na perách.

Druhou variantou je zapečený šunkovo-syrový toast so zeleninou. Aj v tomto prípade platí, že porcia je to naozaj poriadna. Nakoľko jeme aj očami, musíme pochváliť aj samotné servírovanie jedál, vďaka ktorému vyzerajú naozaj fantasticky.

Aj pri raňajkovom menu môžete čakať víkendové obmeny a tešiť sa môžete napríklad aj na domáce lievance a viaceré druhy pomazánok. Aj tu potešíme všetkých „bezlepkáčov“, keďže raňajky podávajú aj v bezlepkovej variante. 

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Miešané nápoje a bohatá ponuka kvalitného alkoholu

Okrem všetkého vyššie spomenutého si tu môžete vychutnať aj skvelé miešané alko či nealko nápoje od výmyslu sveta. Na počkanie vám ich pripraví sám majiteľ Tomáš Kobora, tak ako ich pripravil aj pre nás počas našej návštevy.

Ponúkol nám skvelý drink, ktorý spája svieže Prosecco a Blue Curacao a okrem nádhernej azúrovej farby vytvára aj nezameniteľnú chuť. Ďalší drink, ktorý môžete vidieť na fotkách, má názov Pornstar Martini a spája škálu rôznych chutí, ktoré si najmä Seredčanky veľmi obľúbili.

Okrem týchto dvoch vám však pripravia aj drinky na mieru podľa toho, aké chute skôr preferujete a, samozrejme, aj v nealko verzii. Ďalším pozitívom, ktoré musíme spomenúť, je aj víno od firmy Hafner s nízkym obsahom histamínu, ktoré v kaviarňach až tak často nenájdete. Samozrejmosťou sú však aj ďalšie klasické vína obľúbených slovenských značiek.

Ak sme vám týmto článkom spravili aspoň trošku chuť na niektorý z produktov kaviarne Albero Rosso, tak určite neváhajte a potešte ich svojou návštevou. Táto kaviareň je otvorená pre všetkých Seredčanov, ktorí milujú skvelú kávu, sladučké zákusky či výnimočné miešané drinky.

Túto kaviareň nájdete na ulici M. R. Štefánika hneď vedľa banky SLSP. Albero Rosso môžete sledovať na ich Facebooku či Instagrame a kontaktovať ich môžete aj na telefónnom čísle 0908 400 774.

Kaviareň je pre zákazníkov otvorená pondelok až štvrtok v čase od 8.00 do 22.00 hod. V piatok a sobotu od 8.00 do 24.00 hod. a v nedeľu od 11.00 do 22.00 hod.

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Článok vznikol v spolupráci s kaviarňou Albero Rosso.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s kaviarňou Albero Rosso.
Zdieľať na Facebooku