22.07.2024, meniny má
3. januára 2024

Seredčan Tomáš Kurbel je kouč a motivátor, ktorý môže pomôcť aj vám. Nasmerujte sa na pozitívnu vlnu, ktorá prinesie radosť a úspechy

Seredčan Tomáš Kurbel je kouč a motivátor, ktorý môže pomôcť aj vám. Nasmerujte sa na pozitívnu vlnu, ktorá prinesie radosť a úspechy
Zdroj: Seredsity.sk

V dnešnom hektickom svete, kde je na vás vytváraný neustály tlak, je veľmi dôležité klásť veľký dôraz na psychickú pohodu a mentálne zdravie. V prípade, že potrebujete pomôcť s motiváciou či nasmerovaním na tú správnu cestu, nebojte sa, respektíve nehanbite sa vyhľadať odborníka.

Jedným z nich je aj kouč a motivátor Bc. Tomáš Kurbel, ktorý sa po 16-ročnej práci právnika rozhodol, že chce ľudom pomáhať iným spôsobom ako právnym poradenstvom. Jeho prístup k motivácii a vedeniu života je jedinečný a zameraný na dosahovanie skutočných výsledkov.

Koučovanie je užitočný a tvorivý spôsob rozhovoru. Kouč kladie otázky, ktoré koučovaného vedú k premýšľaniu, skúmaniu možností a hľadaniu vlastnej cesty k dosiahnutiu cieľa. Kouč nedáva rady a návody, čo má klient spraviť. Dôveruje klientovi, že on sám je odborníkom na svoj súkromný aj pracovný život a má dostatok vlastných nástrojov na to, aby našiel správne riešenie.

Týmito nástrojmi sú jeho skúsenosti, talenty a dary. Kouč nemusí byť expertom na tému koučovania, využíva však koučovacie zručnosti. Je sprievodcom na ceste klienta k jeho cieľu a dokáže maximalizovať jeho vlastný potenciál. Každý človek zavše stojí pred dôležitým a náročným rozhodnutím, vtedy padne vhod prítomnosť nestranného, nezaujatého partnera-kouča po jeho boku.

reklama

V prípade, že by ste sa o ňom a jeho službách chceli dozvedieť ešte viac, odporúčame vám navštíviť jeho webovú stránku www.tomaskurbel.sk. A ak by vás článok presvedčil, že potrebujete v živote poradiť či porozprávať sa s niekým iným ako s rodinou a priateľmi, môžete ho kontaktovať na telefónnom čísle 0905 478 551 alebo emailom na tomas.kurbel80@gmail.com.

Zdroj: Seredsity.sk

Ako sa z právnika stane mentálny kouč a motivátor?

Tomáš Kurbel má za sebou 16-ročnú prax ako právnik v štátnej službe. V pozícii orgánu kontroly vnútorného trhu pomáhal tým, ktorí ťahali za kratší koniec. Ako spotrebiteľom, tak aj podnikateľom. Stovky a stovky rozhovorov, telefonátov, usmernení, kedy bolo preňho veľmi dôležité pozorne počúvať, čo klient povedal i čo nepovedal.

Po dlhých rokoch v tejto psychicky náročnej práci si povedal, že už stačilo a cítil, že jeho poslaním je niečo iné. Niečo, kde bude môcť stále pomáhať ľudom, ktorí pomoc potrebujú. No nie už po právnej stránke, ale po tej ľudskej. Súhrou okolností sa k nemu dostala príležitosť stať sa koučom a motivátorom vďaka unikátnym kurzom, ktorým sa začal s láskou a záujmom venovať.

Ihneď vedel, že toto je po 16 rokoch tá správna cesta, ktorá ho napĺňa. Vždy rád radil, počúval a rozprával sa so svojimi blízkymi, rodinou či kamarátmi a ľudia na jeho rady dávali a počúvali ho. Tento dar či schopnosť chcel poskytnúť aj iným osobám mimo jeho súkromnej zóny, aby mohol ďalším a ďalším ľudom pomôcť alebo ich správne nasmerovať. A táto túžba bola oveľa silnejšia ako stabilná práca právnika v štátnej inštitúcii.

Vždy bolo preňho veľkou výzvou nájsť tú správnu mieru medzi prácou a oddychom, povinnosťami a zábavou, spoločnosťou ľudí a samotou. Láska k horám sa u Tomáša pretavila do skautingu. Ako táborový hlavný kuchár mal na starosti aj krátke zamyslenia pri raňajkách i dôverné rozhovory pri ilegálnom nutelovom chlebe tesne pred polnocou.

S úctou a rešpektom počúva životné príbehy ľudí. Vždy žasne, čím všetkým si ľudia prešli, čo všetko v živote zvládli, nad čím všetkým už zvíťazili. Jeho životná skúsenosť mu vraví, že každý z nás občas potrebuje potešiť, povzbudiť, pomôcť oddýchnuť a načerpať nové sily. V tomto vraj pomáha, keď ľudia aspoň chvíľu kráčajú životom spolu a zdieľajú svoje príbehy. Keď sa pýtame otázky, ktoré sú zabudnuté. Keď ukazujeme na veci vzácne, na klenoty v srdci neobjavené.

Zdroj: Seredsity.sk

Psychické zdravie je rovnako dôležité ako to fyzické

Jednou z hlavných výhod spolupráce s motivátorom a koučom je rozvoj osobného potenciálu. Pán Kurbel verí, že každý človek má v sebe obrovský nevyužitý potenciál a jeho úlohou je pomôcť klientom objaviť a využiť tieto schopnosti. Prostredníctvom cielenej podpory, konkrétnych úloh a motivácie pomáha klientom prekonať prekážky a dosiahnuť svoje najvyššie možné úspechy.

Motivátori a kouči majú tiež schopnosť pomáhať klientom zlepšiť svoju výkonnosť a produktivitu. Pomocou rôznych techník a metód im pomáhajú lepšie sa organizovať, stanoviť priority a efektívne dosahovať svoje ciele. S takýmto človekom na vašej strane nebudete len snívať o úspechu, ale začnete ho dosahovať každým krokom.

Život prináša rôzne výzvy a ťažkosti a práve v takýchto momentoch môže byť prínosom spolupráca s motivátorom. Tomáš Kurbel nie je len koučom, ale aj dôveryhodným partnerom v ťažkých chvíľach. Jeho schopnosť počúvať, poskytovať podporu a pomáhať klientom nájsť riešenia v ťažkých situáciách môže byť kľúčovým faktorom pri prekonávaní kríz a posúvaní sa vpred.

V modernom svete, kde je tempo života rýchle a náročné, je často ťažké nájsť rovnováhu medzi pracovným a osobným životom. Kurbelov prístup k motivácii a koučingu zahŕňa aj rozvoj tejto rovnováhy. Pomáha klientom identifikovať priority, stanoviť hranice a dosahovať úspech v každej oblasti života.

Ilustračný obrázok / Zdroj: Freepick.com

Akým oblastiam sa venuje a v čom vám vie Tomáš Kurbel pomôcť?

Tomáš Kurbel si zakladá na individuálnom prístupe ku každému klientovi. Jeho koučingové a motivačné sedenia sú vždy prispôsobené konkrétnym potrebám a cieľom jednotlivca. Jeho prístup spočíva v tom, že vidí svojich klientov nielen ako zákazníkov, ale ako jedinečné osobnosti so svojimi vlastnými cieľmi, hodnotami a túžbami.

Koučing pre tínedžerov a mladých ľudí

Mladosť je najkrajšie, najdivokejšie obdobie života, a preto sa snažíme uchovať si ju naveky. Mladý človek však žije mnohými hlbokými témami. Nebojí sa klásť ťažké otázky a má silu i múdrosť objaviť na ne správne odpovede. V koučingu pre mladých človek zisťuje, že nie je sám. Že je tvorcom svojho šťastia a všetko potrebné má vo svojich rukách.

Životný koučing

V živote často lietame ako na kolotoči a nevieme ho uchopiť do vlastných rúk. Pre množstvo povinností nám podstatné veci akosi unikajú pomedzi prsty. Pri životnom koučingu prehodnocujeme priority, triedime názory a načúvame emóciám, aby sme zistili, čo nás posúva vpred a čo nás naopak brzdí. Zranenia, odpustenie, smútok a obavy, radosť i odhodlanie.

Vzťahový a párový koučing

Všetci žijeme vzťahy. Bez úprimného a láskavého vzťahu k samému sebe a k druhým skutočne nežijeme, iba živoríme. Vo vzťahovom koučingu rozdúchame úctu voči sebe a vďačnosť za ľudí, ktorí nás obklopujú. Vzťahy sú cennejšie než perly.

Zdroj: Seredsity.sk

Biznis koučing

KKeď dvaja robia to isté, nie je to to isté. Príťažlivou je práca robená s vášňou a radosťou. Biznis koučing navracia k prvotnému nadšeniu, nachádza zdroje pre vytrvalosť v dosahovaní cieľov a sníma uzdu fantáziám, ktoré produkt vyvýšia nad ostatné. Svojím špecifickým spôsobom pomáha odbúravať stres, oddeľuje oblasti práce a súkromia a účinne chráni pred vyhorením.

Dôverný rozhovor

Neobyčajne obyčajný rozhovor. Ako prechádzka popri tichej rieke mnohokrát vychodeným chodníkom, kde zrazu človek nie je sám. Vravieť a byť vypočutý. Vravieť a byť pochopený. Vravieť a byť prijatý. V atmosfére úcty a ľudskej dôstojnosti skladať z čriepkov života niečo nové. Život začína dávať zmysel, skúsenosti nadobúdajú hodnotu a budúcnosť je prežiarená radosťou.

Motivačný rozhovor

Slúži na zapálenie vášne, mocnejšej túžby po zmene. Vystúpiť zo seba, prekročiť zónu komfortu a pustiť z rúk zaužívané istoty. Pomáha nájsť odvahu nielen o zmene snívať, ale sa aj vydať na dobrodružnú cestu za svojím cieľom. Motivačný rozhovor zároveň živí vytrvalosť, pomáha v prekonávaní prekážok a vďačnosťou upriamuje pozornosť na všetko vzácne, čo už človek dosiahol. Klient žasne, koľko talentov a schopností má k dispozícii. Rastie mu sebavedomie, takže neraz sa cesta stáva cieľom.

V prípade, že by ste sa o Tomášovi Kurbelovi a jeho službách chceli dozvedieť ešte viac, odporúčame vám navštíviť jeho webovú stránku www.tomaskurbel.sk. A ak by vás článok presvedčil, že potrebujete v živote poradiť či porozprávať sa s niekým iným ako s rodinou a priateľmi, môžete ho kontaktovať na telefónnom čísle 0905 478 551 alebo emailom na tomas.kurbel80@gmail.com.

Ilustračný obrázok / Zdroj: Freepick.com

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Zdroj: Seredsity.sk

Článok vznikol v spolupráci s Tomášom Kurbelom.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci s Tomášom Kurbelom.
Zdieľať na Facebooku