24.06.2024, meniny má
10. septembra 2020

Seredčan Viktor Krivosudský získal ocenenie Slnko v sieti za najlepší zvuk vo filme „Amnestie“

Seredčan Viktor Krivosudský získal ocenenie Slnko v sieti za najlepší zvuk vo filme „Amnestie“
Zdroj: FB Viktor Krivosudský
reklama

Včerajší večer patril odovzdávaniu filmových ocenení. V bratislavskej Starej tržnici vyhlásili držiteľov jubilejného 10. ročníka národných filmárskych cien Slnko v sieti. Slovenská filmová a televízna akadémia za najlepší film uplynulého roka vybrala drámu Nech je svetlo.
Celkovo najviac cien, a to v počte šesť, však získal historický triler Amnestie, ktorý mal 12 nominácií. Na jeho tvorbe sa podieľal aj úspešný Seredčan Viktor Krivosudský.

Nominovaný film Amnestie

Film sa okrem príbehu troch rodín zasiahnutých komunistickou perzekúciou venuje aj vzbure väzňov v Leopoldove, ktorá si vyžiadala vojenský zákrok. Vzbure predchádzali rozsiahle amnestie Václava Havla, ktoré udelil v januári 1990, len pár dní po svojom zvolení za československého prezidenta. Snímka vznikla v dielni produkčnej spoločnosti Azyl Production v koprodukcii s RTVS, HomeMedia Production a českou produkčnou spoločnosťou Endorfilm.

Predlohou k filmu bola kniha Radovana Dunaja Amnestia, ktorá rozpútala peklo. Režisérom snímky je Jonáš Karásek v spolupráci s kameramanom Tomášom Juríčkom a producentom a scenáristom Marošom Hečkom. Táto trojica je vo filmovom prostredí známa okrem mnohých sólových projektov aj vďaka úspešnému filmu Kandidát.

Ďalší Viktorov úspech

Jednou z premenných nominácií filmu Amnestie bola aj cena v kategórii Najlepší zvuk. Slnko v sieti si tak odniesol práve Viktor Krivosudský. Viktor však má na svojom konte aj ďalšie významné úspechy, ktoré potvrdzujú, že je vo svojom odbore jednička.

reklama

V januári 2020 boli uverejnené nominácie na cenu Český lev za rok 2020Nominovaní boli vtedy aj dvaja Seredčania. Viktor v kategórii najlepší zvuk a Matúš Široký v kategórii najlepšia hudba, v oboch prípadoch za film Amnestie. Nominácie sa im však nepodarilo premeniť do sošky.

Okrem včerajšieho úspechu sa však Viktorovi podarilo vyhrať cenu Slnko v sieti aj za rok 2017. Odniesol si ju taktiež za najlepší zvuk, avšak tentokrát v úspešnom a zaujímavom filme Čiara. Viktorovi sme po celý čas držali palce. K oceneniam mu srdečne gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov!

zdroj: asociaciaproducentov.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: dennikn.sk
Zdieľať na Facebooku