24.06.2024, meniny má
4. februára 2019

Seredčania môžu oddnes na pošte platiť akoukoľvek platobnou kartou

reklama

Ako sa hovorí, lepšie neskoro ako nikdy. Slovenská pošta pred niekoľkými týždňami avizovala, že by sme sa mali dočkať možnosti platieb kartou na všetkých slovenských poštách. Dnes sa tento krok stal skutočnosťou.

Oddnes teda môžete aj na seredskej pošte platiť kartami všetkých bánk. V minulosti to bolo možné len kartou od Poštovej banky. Toto opatrenie je súčasťou stratégie Pošta 2020, ktorá má za úlohu modernizáciu a zefektívnenie služieb na slovenských poštách.

Generálny riaditeľ Slovenskej pošty Peter Helexa na dnešnom stretnutí s médiami uviedol, že platba kartou je pre zákazníkov pohodlným riešením nákupu služieb a produktov pošty. Taktiež ide aj o ich efektívnejšie vybavenie pri priehradkach a zníženie čakacej doby na pobočkách.

Týmto spôsobom budú pracovníci slovenských pôšt odľahčení od pracnej manipulácie s hotovosťou. Ďalej pred zástupcami spoločností Visa a Mastercard uviedol, že zavedenie platby kartou prebehlo v expresne rýchlom čase. Samozrejmosťou je, že platby môžu byť v akejkoľvek výške a sú bez poplatku.

reklama

Nám ostáva len dúfať, že všetko bude fungovať tak, ako má a na poštách strávite menej času, ako tomu bolo doteraz.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

 

Zdroje: teraz.sk
TASR
Zdieľať na Facebooku