23.07.2024, meniny má
17. júna 2024

Seredčania môžu využívať nové kapacity parkovania. Mesto má v pláne odstavné plochy v ďalšom období rozšíriť

Seredčania môžu využívať nové kapacity parkovania. Mesto má v pláne odstavné plochy v ďalšom období rozšíriť
Zdroje: seredsity.sk/FB Mesto Sereď
reklama

Mesto Sereď počas februára informovalo verejnosť, že dlhodobo evidovalo podnety súvisiace s navýšením kapacít parkovania v okolí železničnej stanice.

Keďže Sereď v tejto lokalite nemá vlastné pozemky, vedenie muselo hľadať riešenia tejto situácie na iných miestach. Preto sa obrátili na Železnice SR, u ktorých sa im podarilo vyrokovať nájom pozemkov pre tento účel.

V prvej etape vzniklo na prenajatých pozemkoch pri železničnej stanici takmer 20 plôch pre autá a takisto cykloprístrešok. V strede marca mesto informovalo, že užívaniu hotových plôch bráni už len kolaudačné rozhodnutie.

Informácia o spôsobe parkovania

V uplynulých dňoch sa mestu podarilo získať potrebné právoplatné kolaudačné rozhodnutie a tak s otvorením odstavných plôch neotáľa. Ich otvorenie pre verejnosť je naplánované na utorok 18. júna od 9.00 hod. a odvtedy budú slúžiť verejnosti nonstop. Celý priestor je taktiež monitorovaný kamerovým systémom mesta.

reklama

Z chodníkov na Železničnej stanici budú odstránené dočasné dopravné značenia, ktoré niekoľko mesiacov umožňovali motoristom využívať priľahlý chodník na parkovanie.

ZDROJ: FB MESTO SEREĎ

„Mesto týmto žiada o rešpektovanie Informácie o spôsobe parkovania na vybudovanej ploche, ktorý umožní plochu využívať najefektívnejšie. Vodorovné dopravné značenie sa na ploche nenachádza, nakoľko sa jedná o dočasné státia s povrchovou úpravou z kameniva.

Rozširovať dočasný odstavný priestor má mesto v pláne v nasledujúcom období a jeho zrealizovanie bude závisieť od finančných možností. Celkové náklady mesta na zrealizovanie prvej etapy boli 45 442,69 eur s DPH,“ informovala Ing. Zuzana Slahučková z Mestského úradu.

parkovania

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroje: seredsity.sk, FB Mesto Sereď, seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku