19.04.2024, meniny má
20. apríla 2023

Seredčania si zahrali v novom klipe Tomáša Botlóa a P.A.T.-a. Tento hit zaručene roztancuje nielen Sereď

Seredčania si zahrali v novom klipe Tomáša Botlóa a P.A.T.-a. Tento hit zaručene roztancuje nielen Sereď
Zdroj: FB Drahoslav Bango and Guests/Bihary Family
reklama

Pouličný autor tónov a Tomáš Botló je už naozaj overené spojenie, od ktorého treba čakať iba samé dobré veci. Inak to nie je ani pri ich spoločnej novinke Náne Cocha, ktorá je súčasťou P.A.T.-eho aktuálneho albumu s názvom Baro Raj.

O videoklip sa postaral Denis Pavel a pod produkciou sa podpísali obaja hlavní aktéri P.A.T. a Tomaš Botló. Pridali sa k nim však aj Seredčania Drahuš Bango a Igor Bihary.

Seredčania hrajú v klipe

Meno Bihary je v Seredi známe ako záruka kvalitnej muziky. Igor Bihary, ktorý študuje na konzervatóriu v Bratislave, hrá na basgitaru a kontrabas. Je tiež súčasťou kapely Natálie Puklušovej, ktorá spolu s Ondrejom Kandráčom nahrala pieseň Ľúbi, kto dúfa. Okrem toho však aj hrá v kapele, ktorá koncertuje s obľúbenou českou speváčkou Monikou Bagárovou.

Drahoslav Bango je úspešný slovenský klavirista, skladateľ a producent. Vyštudoval základnú umeleckú školu v Galante, Konzervatórium v Bratislave a Janáčkovú akadémiu múzických umení v Brne.

reklama

Popri práci pedagóga na bratislavskom konzervatóriu a ZUŠ v Bernolákove hrá na rôznych koncertoch, festivaloch na Slovensku aj v zahraničí. Patrí u nás ku klavírnej špiče. S Tomášom Botlóm pracuje pravidelne, preto niet divu, že ho sprevádza na klavíri aj v tejto skladbe.

Táto hudba je rómske etno, čo je momentálne pre Frantovu (P.A.T.) tvorbu viac-menej charakteristické. Vypočujte si tento song spolu s nami.

 

Zdroje: youtube.com, seredsity.sk, rtvs.sk
Zdieľať na Facebooku