27.06.2022, meniny má
14. júna 2022

Seredčanka Danka Kovalovská sa stala najúspešnejšou športovkyňou celoslovenských športových hier detí z Centier pre deti a rodiny za rok 2022

Seredčanka Danka Kovalovská sa stala najúspešnejšou športovkyňou celoslovenských športových hier detí z Centier pre deti a rodiny za rok 2022
Zdroj: seredskenovinky.sk
reklama

Len 17-ročná Seredčanka Danka Kovalovská dosiahla fantastický úspech na 32. ročníku celoslovenských športových hier. Podarilo sa jej vyhrať vo všetkých nominovaných disciplínach.

Zo súťaže si odniesla tri zlaté medaily a stala sa tak najúspešnejšou športovkyňou celoslovenských športových hier detí z Centier pre deti a rodiny za rok 2022. Informáciu priniesol riaditeľ Centra pre deti a rodiny v Seredi Mgr. Ján Jankulár.

Získala obdivuhodný titul

Celoslovenská súťaž sa konala 3. júna 2022 v Šamoríne, časť Čilistov, ktorá je známa svojím rozsiahlym športovým rezortom x-bionic® sphere. Práve tu sa aj tento rok uskutočnilo podujatie, na ktorom súťažili deti s najlepšími výsledkami z Krajských športových hier.

Jednou z nich je aj Danka Kovalovská, ktorá sa zúčastnila disciplín beh na 100 m, skok do diaľky a štafeta 4 x 100 m. Na podujatí podala priam neuveriteľný výkon – všetky disciplíny s prehľadom vyhrala. Svojou drinou získala titul „Najúspešnejšia športovkyňa celoslovenských športových hier za rok 2022“.

reklama

Taktiež bola nominovaná na skok do výšky, ktorý sa však z bezpečnostných dôvodov nakoniec nekonal.

Súťaž sa uskutočnila po záštitou Ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny SR, Ústredia práce sociálnych vecí a rodiny SR, Fóra riaditeľov a zamestnancov detských domovov SR, Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, Nestle Slovensko, s.r.o.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zbiera jeden úspech za druhým

Danka má za sebou veľké množstvo športových úspechov, ktoré jej priniesli bohaté množstvo skúseností a medailí. Jej výsledky nezostali bez povšimnutia. Už ako 14-ročnú ju ocenil vtedajší Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter. 

Šport ju očaril po prvýkrát v roku 2017, kedy začala hrávať basketbal za žiačky v Seredi. Prvý veľký úspech ju čakal hneď nasledujúci rok. Cesta cez krajské a celoslovenské športové hry ju doviedla až na medzinárodné kolo v Českej republike, kde získala významné umiestnenia.

Rok 2019 bol pre Danku taktiež významný, nakoľko sa jej podarilo opäť dostať na medzinárodné športové hry, ktoré sa tentokrát konali v Maďarsku. Aj odtiaľto si odniesla úctyhodný titul Najúspešnejšej športovkyne zo slovenskej výpravy. 

Danke ďakujeme za skvelú reprezentáciu nášho mesta a želáme jej množstvo ďalších športových úspechov.

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Zdroj: seredskenovinky.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku