19.04.2024, meniny má
18. februára 2019

Seredčanka Petra Dubayová si podmaňuje divákov po celom Slovensku vďaka muzikálovým a divadelným úlohám

reklama

Síce sa budeme opakovať, no opäť musíme potvrdiť to, že naše mesto je plné nadaných a talentovaných ľudí. Všetkých vám budeme postupne predstavovať a myslíme, že budete veľmi prekvapení, keď sa dočítate, kto všetko pochádza z nášho mesta. Aj tento článok vznikol vďaka vášmu tipu, ktorý ste nám poslali do redakcie, z čoho sa veľmi tešíme a dúfame, že v tom budete pokračovať. Sereď tvoríme všetci spoločne.

Tentokrát sa presunieme na dosky, ktoré znamenajú svet a predstavíme vám talentovanú herečku Petru Dubayovú. Tá sa vďaka svojmu talentu dostala do muzikálov, ktoré režíroval jeden z najlepších slovenských muzikálových režisérov a choreografov Ján Ďurovčík.

Talentovaná už od detstva

Petra má síce len 20 rokov, no stihla toho už veľa. Ako nám prezradila jej sestra Dominika, celé svoje detstvo prežila v Seredi. Popri tom, ako chodila na základnú školu P. O. Hviezdoslava, navštevovala aj Základnú umeleckú školu Jána Fischera Kvetoňa, kde absolvovala hudobnú teóriu a spev.

Svoj talent túžila rozvíjať, a tak od roku 2013 študuje na Konzervatóriu v Bratislave. Momentálne je v poslednom šiestom ročníku a študuje hudobno-dramatický odbor. Od mladého veku teda rozvíja svoj talent v plnej miere obklopená skúsenými pedagógmi a hercami.

reklama

Zo Serede až na veľké javiská

Táto 20-ročná Seredčanka má za sebou náročné divadelné a muzikálové úlohy. Jej prvá obrovská príležitosť ukázať svoj talent prišla v roku 2016. V tom čase prebiehal konkurz do Ďurovčíkového muzikálu Šľahačková princezná. Zo stoviek prihlasených dievčat bola vybratá práve Petra. Vďaka tomuto konkurzu mala možnosť hrať v muzikáli, ktorého tvorcami sú Pavol Hammel, Kamil Peteraj a už spomínaný Ján Ďurovčík.

Muzikál je v krátkosti o Šľahačkovom kráľovstve, v ktorom žije Šľahačkový kráľ, Vrabec Vševed, tri sudičky a, samozrejme, krásna princezná túžiaca po vydaji a pravej láske, ktorá sa však každú noc mení na roztečenú šľahačku. Ako nakoniec dopadnú pytačky Princa Klepetka, Princa Papagája a Kvetinového Princa sa dozviete v muzikáli, ktorý od februára 2018 uvádza Divadlo Nová scéna.

To však nie je všetko. V roku 2017 sa Petra začala venovať aj činohre pre mladých. Dostala sa do predstavenia Punk Rock, kde stvárňuje postavu Lilly Cahill. Okrem toho hraje aj v predstavení Krotká v Slovenskom národnom divadle. Pár týždňov na to bola obsadená do ďalšieho muzikálu pre deti Bambuľka. Jej posledné predstavenie, v ktorom účinkuje, je muzikál Rasputin.

Aby toho nebolo málo, spolu so svojimi dvoma spolužiačkami a priateľom Vladislavom Plevčíkom pracuje na hudobno-poetických večeroch s názvom Poetri. Nedávno dokonca pre charitatívny projekt Hodina deťom napísala a spolu s priateľmi a ďalšími hercami nahrala vianočnú skladbu Vankúš.

Veľký talent z malého mesta

Aj takto by sa dala charakterizovať talentovaná Seredčanka Petra Dubayová. Na jej ceste za najväčšími muzikálovými úlohami na slovenskej scéne jej držíme palce. Sme veľmi radi, že práve z nášho mesta pochádza herečka, na ktorú sa už teraz môžeme prísť pozrieť aj do Slovenského národného divadla.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku