16.04.2024, meniny má
7. februára 2020

Seredčanka Petra Dubayová účinkuje v novom slovenskom filme Sviňa. Pozrite si dychberúcu ukážku a zábery z filmu

Seredčanka Petra Dubayová účinkuje v novom slovenskom filme Sviňa. Pozrite si dychberúcu ukážku a zábery z filmu
Zdroj: Trailer k filmu Sviňa (Screenshot)
reklama

My sme sa už o našej talentovanej Seredčanke Petre Dubayovej v minulosti zmieňovali. Je to herečka Slovenského národného divadla, ktorá sa vďaka svojmu talentu objavila v rôznych divadelných úlohách, muzikáloch, činohrách a venuje sa aj ďalším obdivuhodným aktivitám. Rozhodne by ste si mali rozkliknúť náš dávnejší článok, v ktorom sa o Petre dozviete oveľa viac.

Biele goliere, mafia a obchod s bielym mäsom

Tentokrát sme si všimli, že Petra bude účinkovať v novom slovenskom filme Sviňa. Film nakrútený podľa knižného bestselleru Arpáda Soltésza zobrazuje svet vysokej politiky, mafie bielych golierov, organizovaného zločinu, obchodu s bielym mäsom a veľkých peňazí.

Už z ukážky filmu vám bude jasné, kde sa dej filmu odohráva a taktiež to, že sa zakladá na skutočných udalostiach, ktoré sme počas niekoľkých rokov mohli vnímať zo slovenských médií.

Samotný dej filmu sa odohráva v resocializačnom zariadení a okrem iného sa zameriava aj na skorumpovaných politikov, ktorí spolupracujú s mafiánmi a sú chránení políciou a súdmi. Celkom reálny námet na film, čo poviete?

reklama

​„Divák, ktorý prichádza na slovenský film, očakáva film, ktorý mu bude bližší ako všetky ostatné, pretože je zasadený do konkrétnej situácie, konkrétnej lokality, do lokácií a miest, ktoré poznajú a postavy rozprávajú jazykom, ktorým rozprávajú oni sami. Pohybujú sa v prostredí, ktoré im je blízke. Takže aj od tohto filmu môžu diváci očakávať veľmi silný príbeh, veľmi silnú emóciu a verím, že ich chytí za srdce,“ hovorí režisérka filmu Mariana Čengel Solčanská pre web Strategie.sk

Akú rolu dostala herečka zo Serede?

Už v samotnom traileri môžeme vidieť, že Seredčanka Petra bude mať vo filme dôležitú úlohu a bude jednou z týraných a sexuálne zneužívaných dievčat z resocializačného centra. Z niekoľkých záberov však usudzujeme, že pôjde o strhujúcu drámu a všetko nasvedčuje tomu, že Seredčanka Petra môže zahviezdiť.

Tento film Kino Nova premieta už dnes 7. februára 2020 o 19.00 hod. Kompletný rozpis časov ďalších premietaní nájdete na tomto odkaze.

Okrem nej sa môžete tešiť na ďalšie slovenské filmové hviezdy ako Jozef Vajda, Daniel Heriban, Marko Igonda, Diana Mórova či Gabriela Marcinková.

Samotný scenár, réžiu, ale aj produkciu filmu mala na starosti Mariana Čengel Solčanská (Únos) a Rudolf Biermann. Film Sviňa sa v slovenských kinách premieta od 6. februára 2020.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Strategie.sk, refresher.sk, CSFD.cz, cas.sk
Zdieľať na Facebooku