05.12.2021, meniny má
20. októbra 2021

Seredčanke ukradli bicykel priamo spod kamery. Vďaka kamerovému systému sa ho nakoniec podarilo vypátrať

Seredčanke ukradli bicykel priamo spod kamery. Vďaka kamerovému systému sa ho nakoniec podarilo vypátrať
Zdroj: Seredsity.sk/rtvkrea.sk
reklama

Z iniciatívy Mestskej polície v Seredi bola do priestorov železničnej stanice umiestnená kamera, ktorá je zameraná na stojany na bicykle. Opodstatnenosť kamerového systému v Seredi sa opäť potvrdila. Tentokrát pomohol vypátrať bicykel. S informáciou prišla RTV Krea vo svojej reportáži.

Ukradnutý bicykel

Seredčanka prišla na železničnú stanicu v Seredi bicyklom, kde ho riadne uzamkla priamo pod kamerou. Keď sa ale po neho vrátila, už tam nebol a zostal po ňom iba kliešťami odstrihnutý zámok. Krádež nahlásila na mestskej polícií, ktorá následne začala pátrať po páchateľovi.

Polícia mala k dispozícii kamerové záznamy, na ktorých neznáma osoba odchádza zo železničnej stanice na danom bicykli. Polícii sa s pomocou operátorov kamerového systému podarilo osobu vypátrať. Danú osobu spozorovali na Podjavorinskej ulici, kam sa policajná hliadka následne presunula a osobu stotožnila.

Pri vypočúvaní na útvare mestskej polície páchateľka uviedla, že si bicykel mala kúpiť od ďalšej osoby. Kamerové záznamy však ukázali, že neznámy muž precvikol zámok a žena, ktorá bola na stanici s ním, s bicyklom odchádza.

Páchateľ, ktorý si bicykel odviezol taxíkom domov, pochádza z obce Pata. Za túto krádež bola udelená bloková pokuta. Polícii sa bicykel podarilo zaistiť, aby ho nakoniec mohli majiteľke vrátiť.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: rtvkrea.sk
Zdieľať na Facebooku