20.06.2021, meniny má
11. júna 2021

Seredská farebná paleta dáva priestor výtvarníkom z nášho okolia. Navštívte jedinečnú výstavu Mestského múzea v Seredi

Seredská farebná paleta dáva priestor výtvarníkom z nášho okolia. Navštívte jedinečnú výstavu Mestského múzea v Seredi
Zdroj: nmag.sk/seredskenovinky.sk
reklama

Kultúrny život sa v našom meste po dlhej pauze opäť postupne rozbieha. Svedčí o tom aj mnoho pripravovaných podujatí na letné mesiace. Seredčania si už čoskoro budú môcť vychutnať napríklad aj výstavu v mestskom múzeu, kde od 25. júna 2021 začne štvrtý ročník Seredskej farebnej palety. Ide o výstavu umeleckých diel neprofesionálnej tvorby 16 výtvarníkov zo Serede a okolia, ktorú by si nemal nechať ujsť žiaden milovník obrazov a výtvarníctva.

Medzi autormi je aj spisovateľka Ružena Scherhauferová

Podľa vedúcej Mestského múzea v Seredi Márie Dikovej je cieľom ďalšieho ročníka výstavy prezentovať umelecké diela autorov v seredskom regióne, ako aj prinášať vzájomnú konfrontáciu výpovede ich diel smerom k samotným autorom a návštevníkom múzea a do celej spoločnosti. 

„Pozývame vás spolu s autormi na stretnutie s umením s dotykom histórie v múzeu,“ ďalej doplnila. Čaká vás prevažne nová tvorba výtvarníkov. Kurátorkou výstavy je akademická maliarka Blanka Kästová.

Tešiť sa môžete na diela 16 autorov z okolia, ktorými sú Barbora Bohušová, Jana Frantová, Elizabeth Gálová, Peter Hanakovič, Elena Havriľáková, Elena Chatrnúchová, Mária Kalinayová, Marta Kalinayová, Ružena Krivošíková, Dana Mandáková, Jana Pinčeková, Ivona Polakovičová, Ružena Scherhauferová, Rudolf Šiška, Stanislava Štefaneková a Zdenka Vrábelová.

Zdroj: Mestské múzeum v Seredi

Tvorcovia diel použili široké spektrum farieb a techník. Obzrieť si budete môcť maľbu akrylom, olejom, akvarelom, ako i maľbu voskom – enkaustiku a tiež grafickú techniku linorytom. V dielach výtvarníkov sa prelínajú motívy prírody, obrazy krajín, zátišia s kvetmi, portréty a figurálne i abstraktné zobrazenie javov a vecí.

Výstava bude sprístupnená počas dvoch mesiacov

Vernisáže výstavy, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 24. júna 2021 o 17.00 hod, sa zúčastní okrem samotných autorov aj hudobný hosť – speváčka a herečka Petra Sabová. Diela si budete môcť pozrieť od 25. júna 2021 až do 25. augusta 2021.

Spríjemnite si leto v Seredi dávkou pozoruhodnej kultúry, ktorou podporíte miestnych umelcov a výtvarníkov. Všetkým autorom patrí veľká vďaka za sprístupnenie obrazov, na ktoré sa už veľmi tešíme.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Mestské múzeum v Seredi
Zdieľať na Facebooku