26.11.2020, meniny má
24. februára 2020

Seredská Sedita dostala skvelé ocenenie. Je treťou najzdravšou výrobnou firmou roka 2019 na Slovensku

Seredská Sedita dostala skvelé ocenenie. Je treťou najzdravšou výrobnou firmou roka 2019 na Slovensku
Zdroj: Poisťovňa Union/Seredsity.sk
reklama

Union zdravotná poisťovňa vyhlasuje pravidelne každý rok už od roku 2010 súťaž s názvom „Zdravá firma roka“.  Ak spoločnosti poskytovali počas celého roka svojim zamestnancom zdravotné benefity či rôzne iné výhody, boli odmenené. K takýmto profitom patrila napríklad nadštandardná zdravotná starostlivosť, športové aktivity, ergonómia pracovného prostredia, relaxačné zóny, vyvážená zdravá strava či voľno na regeneráciu. To sú len niektoré z výhod, ktoré by dnes mali moderné firmy poskytovať svojim zamestnancom a umiestnené firmy ich naozaj poskytujú.

Silná konkurencia

Tento ročník bol jubilejný a naozaj silný. Do 10. ročníka súťaže „Zdravá firma roka 2019“ sa zapojilo až neuveriteľných 67 firiem z celého Slovenska. „Som rád, že počet firiem, ktoré sa snažia čo najlepšie starať o zamestnancov stále rastie. Veľmi ma teší, že Union zdravotná poisťovňa už desať rokov úspešne motivuje zamestnávateľov k lepšej starostlivosti o zdravie svojich zamestnancov,“ povedal Pavol Chovan, riaditeľ Úseku získavania klientov Union zdravotnej poisťovne.

Aktivity víťazných firiem

My sme určite za, aby niektoré príklady aktivít, ktoré do moderných pracovných prostredí aplikujú zamestnávatelia, boli samozrejmosťou v každej dnešnej modernej spoločnosti.

V kategórii nevýrobných firiem vyhrala spoločnosť Slovak Telekom, ktorá podporuje zdravý životný štýl svojich zamestnancov napríklad organizovaním dní zdravia, rôznymi prednáškami, vitamínovými balíčkami alebo športovými aktivitami. Zamestnanci majú možnosť využívať ergonomické pracovné prostredie a relax v miestnosti.

Víťaz v kategórii výrobných firiem, Volkswagen Slovakia, preventívnym programom podporuje svojich zamestnancov k zdravšiemu životnému štýlu, organizuje workshopy zdravej výživy a ponúka širokú škálu športových aktivít.

Medzi malými firmami zvíťazila firma Aon Central and Eastern Europe, ktorá zamestnancom dáva napríklad fľaše na podporu pitného režimu, smart hodinky či organizuje adrenalínové teambuildingy.

I.D.C Holding, a.s., teda naša Sedita, sa umiestnila na úžasnom 3.mieste spomedzi 26. výrobných firiem. Je naozaj obdivuhodné, že umiestnenie získala aj slovenská potravinárska firma. Aj to je dôkaz, že v Sedite sa o zdravie svojich zamestnancov naozaj zaujímajú a starajú. My sme vás o tom už tiež informovali v tomto článku z minulého roka. 

zdroj: Union poisťovňa

zdroj: Union poisťovňa

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: teraz.sk, sedita.sk
Zdieľať na Facebooku