17.05.2021, meniny má
11. apríla 2021

Seredská spoločnosť BIMKLIMA vám pomôže ušetriť na zelenej dotácii 3 400 eur. Trendom roka sú bezprievanové klimatizácie

Seredská spoločnosť BIMKLIMA vám pomôže ušetriť na zelenej dotácii 3 400 eur. Trendom roka sú bezprievanové klimatizácie
ZDROJ: BIMKLIMA

Zamyslime sa nad tým, koľko času strávi priemerne každý z nás v kancelárii, v práci či v domácnosti. Určite sa zhodneme v tom, že je to väčšinová časť nášho života. Práve preto by nás mala zaujímať aj kvalita vzduchu, ktorú v týchto miestnostiach dlhodobo po celý čas dýchame. 

S odborným projektantom z oblasti rekuperácie, klimatizácií a tepelných čerpadiel vám v tomto článku vysvetlíme najzásadnejšie výhody daných technológií, ktoré vám pomôžu výrazne zvýšiť kvalitu vášho života. Dozviete sa praktické informácie o tom, aké kroky vás čakajú, ak chcete získať dotáciu vo výške 3 400 eur v rámci projektu Zelená domácnostiam.

Priblížime vám revolučné bezprievanové klimatizácie, ktoré navždy vyriešia váš problém s chladným prievanom. Článok totiž vznikol v spolupráci so seredskou spoločnosťou BIMKLIMA, ktorú založil mladý vyštudovaný inžinier Lukáš Matula zo Šintavy.

V článku sa dozviete:

  • Ako môžete vďaka štátnemu projektu Zelená domácnostiam získať dotáciu na tepelné čerpadlo a ušetriť 3 400 eur?
  • V čom vám môže pomôcť spoločnosť BIMKLIMA pri vybavovaní dotácie?
  • Prečo je rekuperácia najúspornejší a najzdravší spôsob vetrania vašej domácnosti/firmy?
  • Prečo sa spoločnosť BIMKLIMA zameriava na revolučnú bezprievanovú technológiu v klimatizáciach Samsung?

BIMKLIMA je za tri roky pôsobenia spoľahlivým partnerom pre veľké projekty

Značka BIMKLIMA zabezpečuje profesionálny návrh, montáž a predaj vzduchotechnických a klimatizačných zariadení a tepelných čerpadiel. 

Zakladateľ spoločnosti BIMKLIMA je autorizovaným projektantom v kategórii vykurovacích a klimatizačných zariadení a je aj oprávneným zhotoviteľom dotovaných tepelných čerpadiel.

BIMKLIMA má bohaté portfólio projektov, ktorých príklady si môžete pozrieť na ich stránke www.bimklima.sk. Na ich odborné riešenia sa obracajú veľké či menšie firmy s náležitými projektovými výzvami. Teraz sa poďme pozrieť na to, v akých troch oblastiach vám BIMKLIMA môže zásadne pomôcť.

BIMKLIMA vám zabezpečí kompletnú dodávku vzduchotechniky, rekuperácie a klimatizácie „na kľúč“. Zdroj: Bimklima

 1. Rozlúčte sa so studeným prievanom, predstavujeme vám revolučnú bezprievanovú klimatizáciu

S jarou a letom prichádzajú aj vyššie teploty a veľa zákazníkov uvažuje nad investíciou do klimatizácie dopredu. Preto nás zaujímalo, aká klimatizácia momentálne vedie v inováciách. Sú to jednoznačne predukty Samsung Wind-Free klimatizácií, ktoré v sebe skrývajú nadčasovú technológiu.

Spôsobuje vám štandardná klimatizácia problémy s chladným prievanom a nachladnutím? Predstavujeme vám riešenie bezprievanových klimatizácií značky Samsung, ktoré dodáva a realizuje spoločnosť BIMKLIMA. Ide o revolučnú klimatizáciu v podobe unikátnej technológie Wind-Free, ktorá s prúdiacim chladným vzduchom nikoho neobťažuje.

Inovácia spočíva v tom, že ochladzovaný vzduch je jemne rozptyľovaný cez 23-tisíc mikrootvorov v prednom paneli nástennej klimatizačnej jednotky. Pomocou technológie je možné efektívne udržiavať príjemne chladné prostredie bez akéhokoľvek prievanu chladného vzduchu.

Wind-Free klimatizácia má tiež v úspornom móde až o 72 % nižšiu spotrebu energie. Predstavuje ideálnu voľbu do domácností a pre všetkých zákazníkov, ktorým chladný vzduch až doteraz spôsoboval problémy.

Bezprievanová klimatizácia Wind-Free. Zdroj: Samsung

Wind-free klimatizácia v kazetovom prevedení. Zdroj: Samsung

V portfóliu produktov Samsung s technológiou Wind-Free sa nachádzajú rôzne kategórie nástenných klimatizačných jednotiek, či už v individuálnom prevedení, alebo v prevedení určenom pre prepojenie s tepelným čerpadlom.

Bezprievanové klimatizácie si môžete pozrieť aj na e-shope BIMKLIMA. Nájdete medzi nimi aj bezprievanovú klimatizáciu Samsung, ktorá je momentálne v akciovej ponuke za skvelú cenu 795 eur (1 244,87 eur)

BIMKLIMA ponúka zákazníkom bezplatné odborné poradenstvo a spracovanie nezáväznej cenovej ponuky klimatizácie na mieru pre váš rodinný dom, byt alebo kanceláriu.

„Klasická klimatizácia alebo jednotka, keď má otvorenú lamelu, má výfukovú rýchlosť zhruba od 5 až do 10 metrov za sekundu. Wind-Free jednotka pri zavretej lamele pri tej funkcii Wind-Free má výfukovú rýchlosť 0,15 metra za sekundu. Zabezpečilo sa to jednoduchou funkciou a to je, že sme vytvorili mikrootvory na povrchu jednotky. Je ich 23 000 a cez tie prúdi vzduch,“ hovorí pán Andrej Píš, Samsung Electronics CZ & SK.

2. Rekuperácia je najúspornejší a najzdravší spôsob vetrania

Nadšenci nízkoenergetických a pasívnych domov výhody rekuperácie určite dobre poznajú, ale širšej verejnosti na začiatok priblížime, čo znamená pojem rekuperácia v praxi. Rekuperácia je automatizované vetranie s minimálnym únikom tepla.

Zjednodušene môžeme povedať, že rekuperácia je zariadenie, ktoré slúži na spätné získavanie tepla z odpadového vzduchu, čím šetrí vaše energie. Zabezpečuje komplexnú hygienickú výmenu v rámci vášho domu, bytu alebo kancelárie. 

Rekuperácia patrí medzi technológie, ktoré majú nesporné výhody. Systém je technicky náročnejší, ale ušetrí vám veľké množstvo energie na vykurovanie. Ako je to možné?

Zdroj: Bimklima

Rekuperácia privádza čerstvý vzduch z exteriéru, ktorý je za pomoci vstavaných filtrov zbavený nečistôt, peľov, prachu a rôznych alergénov. Keďže jednotka intenzívne čistí vzduch, je prínosom pre astmatikov, alergikov a pre všetkých, ktorí vyžadujú nekompromisnú kvalitu vzduchu.

Technológia v rekuperačnej jednotke odoberie z odpadového vzduchu tepelnú energiu a čerstvý vzduch toto získané teplo absorbuje. Potom ho rozvodmi distribuuje do jednotlivých miestností. Vďaka tomuto procesu zákazník efektívne šetrí na energiách.

Rekuperačný systém vám na mieru navrhne odborník z BIMKLIMA

Aby tieto zariadenia pracovali efektívne, je potrebný odborný návrh a inštalácia. BIMKLIMA poskytuje zákazníkom riešenia, ktoré sú energeticky úsporné a ohľaduplné voči životnému prostrediu.

Špecifikáciu rekuperácie vám dokáže najpresnejšie určiť projektant spoločnosti BIMKLIMA, ktorého môžete kontaktovať na tejto webovej stránke. Aktuálne je totiž na trhu dostupná široká škála produktov a pre bežného zákazníka je náročné zvoliť tú najlepšiu. 

BIMKLIMA dodáva napríklad rekuperačné jednotky BRINK spĺňajúce požiadavky náročného užívateľa. Jednotka Flair 325 má pri výkone 225 m3/h a vonkajšej teplote 2 °C špičkovú účinnosť až 94 % a je zároveň najúspornejšou jednotkou dostupnou na trhu so spotrebou energie iba 0,16 Wh/m3.

Základnými parametrami pri výbere jednotky sú výkon, prevedenie, účinnosť a spotreba energie. Zdroj: istavebnictvo.sk

3. BIMKLIMA vám pomôže získať dotáciu na tepelné čerpadlo až do výšky 3 400 eur

Za stúpajúcu popularitu tepelných čerpadiel môže nielen ekologický aspekt výroby tepla dotovaný štátnym príspevkom, ale aj klesajúca cena samotných zariadení. Hoci je vstupná investícia do tepelného čerpadla vyššia, ide o jeden z najúspornejších typov vykurovania s nízkymi prevádzkovými nákladmi, využívajúci obnoviteľnú energiu.

Skvelou správou je, že v rámci národného projektu Zelená domácnostiam II je možné získať štátnu dotáciu na inštaláciu tepelného čerpadla, ktoré bude slúžiť predovšetkým na vykurovanie, a to do maximálneho príspevku v hodnote 3 400 eur. Spoločnosť BIMLKLIMA vám celý tento proces môže zastrešiť.

Tepelné čerpadlá SAMSUNG sa vyznačujú širokým portfóliom produktov, ktoré vám spoločnosť BIMLIMA navrhne na mieru. Zdroj: Samsung

Tepelné čerpadlá predstavujú ekologicky a technologicky vyspelý zdroj tepla s efektívnou automatickou prevádzkou. Neustále rastúca cena energií je jeden z hlavných argumentov, ktorý stojí na strane tepelných čerpadiel. Ich benefitmi sú nenáročná inštalácia a možnosť získavania tepla z okolitého vzduchu.

Na tomto princípe dokáže tepelné čerpadlo dosahovať slušný výkon až do vonkajšej teploty vzduchu -25 °C. Tepelné čerpadlo v podstate funguje na rovnakom princípe ako chladnička, kde je všetko založené na prenose tepla kvapalinou, ktorá má extrémne nízky bod odparovania.

Ako získať dotáciu na tepelné čerpadlo? BIMKLIMA vyrieši celú byrokraciu za vás

Seredská spoločnosť BIMKLIMA vám komplexne vypracuje celú projektovú stránku a technické riešenie s využitím tepelného čerpadla. Spoločnosť BIMKLIMA je oprávnená na sprostredkovanie dotácie Zelená domácnostiam a všetku byrokraciu vyrieši za vás.

Vy už len obdržíte tepelné čerpadlo za zvýhodnenú cenu. Taktiež sa postarajú o celý proces od návrhu až po realizáciu spolu s dodávkou a montážou zariadenia.

3 užitočné stránky, ktoré vás projektom prevedú:

  • Prečítajte si článok na oficiálnom webe, ktorý vás projektom prevedie v 10 krokoch k podpore.
  • Požiadavky a špecifikáciu na projekt si naštudujete tu.
  • Spoločnosť BIMKLIMA sa postará o celý proces od technického návrhu až po realizáciu spolu s dodávkou a montážou zariadenia. Kontaktujte ich na telefónnom čísle 0902 219 943 alebo na ich webovej adrese.

Národný projekt je financovaný z Operačného programu Kvalita životného prostredia. SR. Zdroj: zelenadomacnostiam.sk

Dotáciu je možné získať aj na kvalitné produkty značky Samsung

Všetky typy a varianty tepelných čerpadiel Samsung sú certifikované a je na nich možné čerpať štátnu dotáciu až do výšky 3 400 eur v závislosti od výkonu zariadenia. Treba vziať na vedomie, že dotáciu nie je možné čerpať na akékoľvek tepelné čerpadlo. Zariadenie musí byť certifikované výskumným ústavom a zaradené do databázy.

Vybrané akciové produkty na e-shope BIMKLIMA

Ak vás článok zaujal, neváhajte kontaktovať spoločnosť BIMKLIMA so svojimi požiadavkami. Môžete ich sledovať aj na sociálnych sieťach, na ich Facebooku a Instagrame.

Zdroj: BIMKLIMA

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou BIMKLIMA s.r.o.

Zdroje: Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou BIMKLIMA s.r.o.
www.istavebnictvo.sk
www.samsung.com/sk
www.zelenadomacnostiam.sk
Zdieľať na Facebooku