27.09.2020, meniny má
reklama
19. januára 2020

Seredské gymnázium získalo nové workoutové ihrisko vďaka Nadácii Volkswagen Slovakia

Seredské gymnázium získalo nové workoutové ihrisko vďaka Nadácii Volkswagen Slovakia
Zdroj: GVMS / Seredsity.sk
reklama

Hýb sa a napreduj! Presne takto znel názov projektu Nadácie Volkswagen Slovakia, ktorá podporuje inovatívne vzdelávacie koncepty. A študenti Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi takýto inovatívny nápad mali. Navrhli vybudovať v areáli školy workoutové ihrisko.

Fenomén street workout vznikol v USA. Mladí ľudia, ktorí nemali peniaze na členstvo vo fitness centrách, hľadali lacnejší variant. Začali sa stretávať v mestských parkoch a cvičiť na rôznych zostavách. Tam vznikli základy športu, ktorý spája funkčný tréning a kalisteniku – cvičenie vlastným telom.

Street workout sa stal populárnym športom po celom svete a Sereď nie je žiadnou výnimkou. Po workout parku OCTAGO, vybudovalo svoje workoutové ihrisko aj gymnázium v Seredi.

„O nadľudskej sile, perfektne vyšportovanom tele a skvelej kondícii sníva snáď každý. No my vieme, ako tieto schopnosti dosiahnuť a pritom zostať na čerstvom vzduchu a v spoločnosti kamarátov,“ povedala zástupkyňa školy Mgr. Ľubica Štefáková.

Myšlienka vybudovať ihrisko sa zapáčila aj pedagógom a vedeniu školy. Keďže vedeli, že to nebude možné realizovať iba z vlastných zdrojov, zareagovali na výzvu Nadácie Volkswagen Slovakia. Grand bol úspešný a suma 1 000 eur im umožnila postaviť dva komponenty. Nezostali však iba pri tom. S prosbou o finančnú podporu sa obrátili na Rodičovské združenie GVMS. Myšlienka sa zapáčila aj rodičom, a tak prispeli na nákup ďalšej zostavy. Realizáciu samotného osadenia komponentov už zafinancovala škola z vlastných zdrojov, a tak sa v decembri premenili ich túžby a plány na skutočnosť.

„Vzniklo funkčné workoutové ihrisko, ktoré sa okamžite stalo veľmi obľúbenou súčasťou našej školy. Študenti sa už teraz tešia na to, že pominú mrazivé dni, aby mohli ihrisko využívať naplno. Sme vďační za takéto nadácie, ktoré dokážu zrealizovať vysnívané vízie a postarať sa tak o pokrok a rozvoj v našej krajine,“ doplnila zástupkyňa školy.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Zuzana Macurová, GVMS
Zdieľať na Facebooku