12.04.2021, meniny má
31. marca 2021

Seredské horalky poznajú aj deti v Afrike. Hľadá sa autor tejto unikátnej fotografie so silným príbehom

Seredské horalky poznajú aj deti v Afrike. Hľadá sa autor tejto unikátnej fotografie so silným príbehom
Zdroj: FB Horalky
reklama

Aj k samotnému výrobcovi Horaliek a facebookovej stránke Horalky sa dostala táto výnimočná fotografia, s ktorou sa musí spájať silný príbeh. Žiaľ, okolnosti jej vzniku ani pôvodného autora nikto nepozná. Aj z toho dôvodu, že ide naozaj o nádhernú a vydarenú fotografiu, sa hľadá vlastník tejto fotografie či jej samotný autor.

Pátranie po ňom spustila práve facebooková stránka Horalky. Ak poznáte túto fotku zo sociálnych sietí, cestovateľského blogu či z albumu od niekoho známeho, pomôže akákoľvek informácia alebo indícia.

Bližšie informácie o legendárnom produkte

Presná receptúra skvostných Horaliek nie je verejnosti dodnes známa. Vieme len, že sa vyrábajú z troch základných komponentov. Pláty, špeciálna kakaovo-arašidová plnka a kakaová poleva po okrajoch. V náplni sú arašidové oriešky pripravované vo vlastnej pražiarni, aby sa zachovala autenticita.

Tak ako dnes billboardy hlásajú, že v I.D.C. práca chutí aj vonia, si na svoje pôsobenie spomína aj úspešný a skromný pán Štefan Kassay. Hovorí o tom, ako rád chodil do výroby k voňajúcim a čerstvým Horalkám, ktoré prechádzali linkami. Najradšej mal sekciu, kde rezali pláty. Neskôr sa stal spolumajiteľom Sedity. Bližšie informácie o legendárnych Horalkách a tomto pánovi si môžete prečítať v našom staršom článku.

O Horalke v číslach

Horalka od Sedity váži 50 g, má 56 rokov a toľko fanúšikov, že na Facebooku pohodlne prebije aj celebrity. Za jednu pracovnú zmenu dokážu na troch linkách vyrobiť až 100 ton, respektíve 2 milióny Horaliek. Ročne sa tak vyrobí vyše 100 miliónov. Najvyšší rekord je zatiaľ 160 miliónov Horaliek za rok.

Najzaujímavejšie však je, že všetky sa predajú a aj zjedia. Iba Slováci zjedia ročne okolo 50 miliónov Horaliek. Keď pôjdeme do detailov, každú jednu sekundu sa u nás zjedia 1 – 2 horalky. Jeme ich dokonca častejšie ako chlieb.

Hľadá sa fotograf

Tento záber je skutočne silný. To, ako ho človek pochopí, je individuálne. V nás však vyvoláva rozličné emócie, nevieme, či sa mu skôr tešiť, alebo sa empaticky vžiť do situácie detí, ktoré majú aj tak smutné tváre… Každopádne, záber je to skvelý. Horalky do rúk afrických detičiek najpravdepodobnejšie podaroval nejaký slovenský cestovateľ a zároveň fotograf. 

Aj z toho dôvodu sa hľadá autor tejto úchvatnej fotografie a hľadajú ho i „samotné Horalky“ prostredníctvom Facebooku. Preto, ak viete, kto záber vytvoril alebo máte iba jemné tušenie, dajte vedieť priamo stránke alebo nám.

zdroj: FB Horalky

Ak chcete pomôcť, zdieľajte fotografiu alebo článok a pomôžme spoločne nájsť autora.

Zdroje: FB Horalky
Zdieľať na Facebooku