21.03.2023, meniny má
21. februára 2020

Seredskí florbalisti postupujú do semifinále play-off regiónu západ

Seredskí florbalisti postupujú do semifinále play-off regiónu západ
Zdroj: Ice Players Sereď
reklama

Florbal patrí v našom meste medzi najpopulárnejšie športy, čoho dôkazom je aj aktívne pôsobenie športového klubu Ice Players Sereď. Po ukončení základnej časti sa naši florbalisti umiestnili na prvej priečke v 2. lige mužov región západ.

Najbližšie sa predstavia v domácom prostredí v hale na obchodnej akadémii už túto sobotu 22. februára 2020 o 13.00 hod. Privítajú súpera z FbO Sršne Prievidza, preto pevne veríme, že si cestu do haly nájde opäť množstvo fanúšikov tohto športu a aj s vašou pomocou dotiahnú zápas do víťazného konca.

ŠK Ice Players Sereď – FBC Červeník-Leopoldov 8:4 (1:0; 3:3; 4:1)

Vo štvrťfinále si ako svojho prvého súpera vybrali tím z ôsmeho miesta, FBC Červeník-Leopoldov, ktorý ich ako jediný z tímov v súťaži dokázal v riadnom hracom čase poraziť. Štvrťfinále sa hralo na dva víťazné zápasy a pred chalanmi tak stála neľahká úloha.

V tomto zápase to bola práve Sereď, ktorá sa dostala prvá do vedenia, a to si dokázala ustrážiť v celom priebehu zápasu. Aj keď sa súperovi podarilo vždy dotiahnuť na rozdiel jedného gólu, boli to hráči Serede, ktorí opäť gólovo odpovedali. Rozhodujúcou sa ukázala posledná tretina zápasu, ktorú Seredčania vyhrali jednoznačne 4:1 a pripísali si tak prvé víťazstvo na svoje konto.

reklama

Góly a asistencie Sereď: Samuel Krivosudský (Ondrej Balák), Michael Ungvarský (Alexander Práznovský), Alexander Práznovský (Michael Ungvarský), Andrej Mlynárik, Michael Ungvarský (Ondrej Balák), Michael Ungvarský (Patrik Jakubek), Patrik Jakubek (Ondrej Balák)

Zdroj: Ice Players Sereď

Zdroj: Ice Players Sereď

Zdroj: Ice Players Sereď

FBC Červeník-Leopoldov – ŠK Ice Players Sereď 8:4 (2:2; 3:1; 3:1)

Úvod zápasu sa seredským florbalistom podarilo zachytiť a aj keď sa súper ujal vedenia, podarilo sa im vždy vyrovnať a držať tak stav stretnutia nerozhodný. V druhom dejstve sa však prejavila absencia niektorých hráčov a oklieštená zostava Serede, ktorá hrala iba na troch obrancov. Červeník-Leopoldov vyrážal po zachytávaní rozohrávky Serede do nebezpečných prečíslení, ktoré sa mu darilo využívať a vytvoriť si tak pohodlný náskok, ktorý si aj ustrážil do záverečného hvizdu. Séria sa tak vyrovnala a oba tímy mohli pomýšľať na postup do ďalšej fázy play-off.

Góly a asistencie Sereď: Patrik Jakubek (Ondrej Balák), Ondrej Balák, Peter Janda (Ondrej Balák), Ján Janda (Ondrej Balák)

Zdroj: Ice Players Sereď

Zdroj: Ice Players Sereď

Zdroj: Ice Players Sereď

ŠK Ice Players Sereď – FBC Červeník-Leopoldov 6:5 (2:3; 3:0; 1:2)

V rozhodujúcom zápase to boli práve hostia z Červeníka, ktorým sa podarilo už po pár minútach otvoriť skóre a následne ísť aj do vedenia 0:2. Seredi sa však podarilo zásluhou Matušicu znížiť. V závere prvej tretiny sa opäť presadili hostia, no o chvíľu v presilovej hre znižoval na 2:3 Janda P. Druhá tretina patrila jednoznačne Seredi, ktorá tvorila hru a Červeník nepustila do výrazných šancí. Hráči Serede si vypracovávali množstvo výborných príležitostí, no častokrát im chýbalo presné zakončenie, preto aj stav po druhej tretine 5:3.

V záverečnej časti hry to bola dráma až do samého konca, kedy sa hosťom najskôr podarilo znížiť a následne 7 minút pred koncom riadneho hracieho času vyrovnať na 5:5. Sereď ale dokázala bleskovo gólovo odpovedať a presne mierenou strelou do ľavého horného rohu poslal opäť Sereď do vedenia Ungvarský. Hostia v závere vo svojej početnej výhode ešte skúsili hru bez brankára, ale aj napriek veľkej snahe sa im už priebeh zápasu nepodarilo zdramatizovať. Ice Players Sereď tak postupujú do semifinále play-off.

Góly a asistencie Sereď: Lukáš Matušica (Jakub Fačkovec), Patrik Jakubek (Peter Janda), Peter Janda (Samuel Krivosudský), Peter Janda (Jakub Fačkovec), Patrik Jakubek (Michael Ungvarský), Michael Ungvarský (Lukáš Matušica)

Zdroj: Ice Players Sereď

Zdroj: Ice Players Sereď

Zdroj: Ice Players Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Ice Players Sereď
Zdieľať na Facebooku