20.04.2024, meniny má
17. januára 2019

Seredskí florbalisti ťahali za kratší koniec a pripísali si dve prehry s Trnavou a Skalicou

V sobotu 12. 1. 2019 čakal našich florbalistov v športovej hale na Obchodnej akadémii v Seredi odvetný zápas 1. ligy mužov proti tímu FBC 11 Trnava. Prvý zápas v minulom roku sa skončil víťazstvom Trnavy. Tá vtedy dokázala zvíťaziť v pomere 11:2. Naši chlapci im teda mali čo oplácať. Hneď o deň neskôr 13. 1. 2019 nastupoval tím ICE Players Sereď na súboj v rámci 1. ligy mužov s minuloročným extraligovým tímom FBC Skalica. Prvé meranie síl v sezóne sa skončilo víťazne pre Skalicu v pomere 13:3.

ICE Players Sereď  :  FBC 11 Trnava  2:8 (0:3; 0:3; 2:2)

Od úvodného hvizdu Trnava kontrolovala hru a dá sa povedať, že prvé tri minúty absolútne nepustila hráčov Serede k loptičke. Netrvalo dlho a hosťom sa podarilo otvoriť skóre zápasu. Sereď si nedokázala vypracovať lepšie príležitosti na ohrozenie bránky súpera a naopak, do konca tretiny inkasovala ešte dva góly, ktoré boli takmer identické ako ten prvý.

V druhej tretine Sereď zmenila štýl hry, čo prinieslo aj dlhšie udržanie loptičky na hokejkách. Po vypracovaní gólových šancí sa však hráči vôbec netlačili do zakončenia, naopak častokrát neuvážene prihrávali svojim spoluhráčom na strelu z veľkého uhla. Trnava tieto zaváhania nemilosrdne trestala a v druhej tretine nadelila Seredi ďalšie tri kúsky.

Do záverečného dejstva tak vstupovali hráči Serede za nepriaznivého stavu 0:6. Hneď v prvej minúte Sereď opäť inkasovala gól a nádeje na víťazstvo sa tak úplne rozplynuli. Potom však tvrdou strelou zmazal čisté konto brankára hostí Stanko. Hostia znovu rozvlnili sieť po veľmi nedôraznom bránení. V závere tretiny vo vlastnom oslabení ešte pekne umiestnenou strelou upravil stav na konečných 2:8 Vašulka. Môžeme povedať, že v tretej tretine to bol úplne iný výkon ako v predchádzajúcich dvoch, avšak zápas sa hrá celých 60 minút a práve tento fakt delí chalanov od víťazstiev. Ak by celý zápas hrali v podobnom nasadení ako v tretej tretine, výsledok nemusel byť taký jednoznačný.

Góly a asistencie Sereď: Radomír Stanko, Timotej Vašulka

ICE Players Sereď  :  FBC Skalica  2:14 (0:3; 0:5; 2:6)

Do úvodnej tretiny vstúpila Sereď koncentrovane a predviedla úplne inú hru ako v predchádzajúci deň proti Trnave. Držanie loptičky bolo na oboch stranách vyrovnané. V 5. minúte sa po nešťastne zrazenej strele dostali hostia do vedenia. Sereď však naďalej pokračovala v peknej kombinačnej hre a snažila sa vypracovať si lepšie príležitosti k ohrozeniu bránky súpera. Po prepadnutí na mantineli sa však súper dostal do príležitosti a nechytateľnou strelou prekonal brankára Vašáka. Krátko nato opäť ten istý hráč zvyšoval náskok Skalice už na 0:3.

V druhom dejstve hráčom Serede súper poriadne podkuroval a trestal ich z rýchlych protiútokov. Seredskí hráči akoby zabudli na to, že na ihrisku sú aj ich spoluhráči a často sa bezhlavo púšťali aj do trojice protihráčov. Aj preto Skalica viedla po druhej tretine už 0:8.

V tretej tretine chcela Sereď urobiť niečo s výsledkom a znížiť tak nepriaznivý stav. Vypracovávala si viacero šancí, no väčšina skončila buď na prvom brániacom hráčovi, alebo vysoko nad bránkou súpera. Naopak, súper predviedol, že je v dobrej streleckej forme a využil asi každú gólovú príležitosť, ktorá sa mu naskytla. V 11. minúte sa po prihrávke Stanka trafil do čierneho Fačkovec, a tak znížil na 1:11. Seredi sa na konci 12. minúty naskytla príležitosť zahrať si v početnej prevahe.

Presilovú hru využili až v záverečných sekundách dvojminútového trestu, kedy po peknej prihrávke Krivosudského presne mierenou strelou vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu Berčík. Do konca tretiny hráči Serede otvorili viac hru a vysoko napádali súpera, tento štýl hry však priniesol iba ďalšie inkasované góly do vlastnej siete. Konečný stav stretnutia bol tak 2:14.

Góly a asistencie Sereď: Jakub Fačkovec (Radomír Stanko), Jozef Berčík (Samuel Krivosudský)

ICE Players Sereď sa najbližšie predstavia pred domácim publikom v športovej hale Obchodnej akadémie 10. februára 2019 proti Detve a veríme, že tentokrát to naši florbalisti dotiahnu do víťazného konca.