25.04.2024, meniny má
25. októbra 2018

Seredskí taekwondisti dokazáli, že patria medzi európsku špičku

V dňoch 20. a 21. októbra 2018 sa seredskí taekwondisti v rámci slovenského tímu predstavili na veľkej medzinárodnej súťaži SLO Open v slovinskom meste Žalec. Táto súťaž je označovaná ako „trieda A“, čo označuje súťaž najvyššej kvality v rámci Európy. O konkurenciu mali tak pretekári zo Serede postarané.

Tento rok sa na tomto podujatí predstavilo celkovo 467 súťažiacich zo 64 tímov a z 18 krajín Európy. Slovenský tím, ktorý bol z väčšej časti tvorený seredskými taekwondistami, tak bojoval o medaily s európskou taekwondo špičkou.

Počas prvého súťažného dňa zápasili v ringoch kategórie juniorov (14+), seniorov (18+) a veteránov (40+). V zostavách sa výborne darilo seniorovi Samuelovi Irackému, ktorý pre slovenský tím vybojoval prvé zlato. Medailou bronzového lesku sa k nemu pripojil tiež junior Peter Štrpka, ktorý neskôr rovnakú medailu získal aj v sparingu. Za veteránov sa zo seredského klubu predstavil na svojej prvej taekwondo súťaži Viktor Hofer a obsadil pekné tretie miesto.

Druhý súťažný deň už bol vyhradený pre všetky žiacke kategórie, kde mala Sereď až sedem želiezok v ohni. Veľkú radosť nám spravili všetky štyri dievčatá, keďže si dokopy odniesli až päť medailí. V disciplíne technické zostavy sme mohli vidieť seredské finále v kategórii žltých a žlto-zelených pásov, v ktorom Michaela Šuláková zvíťazila nad Luciou Lakatošovou.

Šancu súperkám vo svojej kategórii nedala ani Tamara Královičová a taktiež si odniesla zlatú medailu. V sparingu sa situácia so seredským finále opakovala, tentoraz sa v ňom stretli Lucia Lakatošová a Ema Valenčíková, teda rovnako ako na predchádzajúcej medzinárodnej súťaži v Ostrave. Ema musela kvôli ťažkému žrebu vyradiť aj grécku reprezentantku s oveľa vyšším technickým stupňom a vo finále si už vďaka svojim skúsenostiam nenechala ujsť celkové víťazstvo.

Sereď vybojovala na súťaži v Slovinsku celkovo 9 medailí4 zlaté, 2 strieborné a 3 bronzové – čím výrazne dopomohla k výbornému umiestneniu slovenského tímu. Ten sa spomedzi 64 tímov umiestnil na 6. mieste.

Členovia seredského taekwondo klubu sa už teraz pripravujú na poslednú súťaž v roku 2018, ktorou budú Majstrovstvá Slovenska konajúce sa v sobotu 27. októbra v Nitre.

Výsledky za Sereď

1. miesto: Samuel Iracký (zostavy), Tamara Královičová (zostavy), Michaela Šuláková (zostavy), Ema Valenčíková (sparing)
  2. miesto: Lucia Lakatošová (zostavy, sparing)
  3. miesto: Viktor Hofer (sparing), Peter Štrpka (zostavy, sparing)