28.04.2024, meniny má
26. októbra 2023

Seredskí taekwondisti sa opäť vrátili na súťažnú vlnu. Z 3. kola Slovenského pohára PONTE priniesli 31 medailí

Zdroj: FB Taekwon-Do Hong-Ryong Sereď

Opäť prinášame športové úspechy z nášho mesta. To, že máme v Seredi šikovných taekwondistov, nám zasa dokázali svojim výkonom. Zúčastnili sa 3. kola Slovenského pohára – PONTE, v rôznych vekových kategóriách a priniesli domov množstvo úspechov.

Taekwon-Do, ako kórejské bojové umenie sa zameriava na sebaobranu. Radí sa medzi najpopulárnejšie športové disciplíny spomedzi „bojových športov“ na svete. V seredskom klube sa precvičuje tradičný štýl Taekwon-Do ITF už od roku 2000. Vidieť, že tréneri vychovali množstvo športom nadaných nadšencov taekwonda.

Seredskí taekwondisti sa opäť vrátili na súťažnú vlnu

V sobotu ráno 14. 10. 2023 vyštartovalo 15 cvičencov smer Smolenice a zúčastnili sa 3. kola Slovenského pohára- PONTE. Opäť súťažili vo všetkých vekových kategóriách žiaci, kadeti, juniori aj seniori.

Začalo sa klasiky disciplínou TUL- zostavy, kde zlatú medailu vybojoval Ervin Bako, Filip Gála, Martin Herceg, Lucia Rutová, Kristína Kissová, striebro získal Jakub Klištinec, Jakub Valenčík, Alex Georgiev, Nikola Olša, Viktória Rajská, Simona Gálová, Rebeka Kotúčková, Teresa Trento, Nevena Iker a bronz Karolína Kubalíková.

Pokračovalo sa disciplínami špeciálne kopy a POWER test- test sily. V špeciálnych kopoch vybojovala bronzovú medailu Kristína Kissová, v power teste vybojovala zlatú medailu Rebeka Kotúčková a bronzovú Teresa Trento.

Zakončili to disciplínou sparing, kde zlatú medailu vybojovali Karolína Kubalíková, Alex Georgiev, Filip Gála a Ervin Bako. Striebro získal Jakub Valenčík, Jakub Klištinec, Martin Herceg, Viktória Rajská, Rebeka Kotúčková, Teresa Trento a Nevena Iker. Bronz získala Simona Gálová a Nikola Olša.

A tak sa seredskí taekwondisti vrátili s 31 medailami, z toho 10 zlatých, 16 strieborných a 5 bronzových. Gratulujeme a zároveň prajeme veľa ďalších športových úspechov.

Zdroj: Ema Valencikova

Zdroje: Ema Valencikova