28.04.2024, meniny má
17. apríla 2023

Seredskí taekwondisti vybojovali v marci v prvom kole Ponte súťaže Slovenského pohára 15 cenných medailí

Zdroje: Taekwondo Hong Ryong Sereď/seredsity.sk

Taekwon-Do je kórejské bojové umenie zamerané na sebaobranu. Zároveň ide o jednu z najpopulárnejších športových disciplín medzi „bojovými športmi“ na svete. V seredskom klube sa precvičuje tradičný štýl Taekwon-Do ITF už od roku 2000.

V marci sa seredskí taekwondisti zúčastnili prvého kola PONTE, Slovenského pohára, v Prešove. Následne na konci mesiaca prebiehali skúšky na vyššie technické stupne v Seredi.

Bodovali v súťaži

V sobotu 18. marca 2023 vycestovalo 13 cvičencov na dlhú cestu smer Prešov. Zúčastnili sa troch disciplín – technické zostavy, sparing a špeciálne kopy. Desiati z nich sa sparingu a špeciálnych kopov zúčastnili prvýkrát a viedli si výborne.

Súťažili vo vekových kategóriách starší žiaci, kadeti, juniori a seniori. V zostavách vybojovali zlatú medailu Jakub Valenčík, Kristína Kissová a Ervin Bako, striebornú medailu Ľubomír Králik, Teresa Trento a Lucia Rutová a bronzovú medailu Filip Gála.

V sparingu získal prvé miesto Ervin Bako, ktorý po 13 sekundách vyprevadil súpera z ringu. Druhé miesto vybojovala Viktória Rajská, pre ktorú bol sparing nová skúsenosť. Prebojovala sa cez štyri dievčatá až do finále, v ktorom predviedla excelentný výkon. Ďalej druhé miesto získali Alex Georgiev, Adam Valenčík a Ľubomír Králik. Tretiu priečku v tejto disciplíne obsadili Filip Gála a Ema Valenčíková.

vybojovali

Zdroj: Taekwondo Hong Ryong Sereď

V špeciálnych kopoch sa podarilo Kristíne Kissovej a Filipovi Gálovi získať striebornú medailu. Všetci si viedli veľmi dobre, dokopy vybojovali 15 medailí a obsadili priebežné 5. miesto v tabuľke po 1. kole.

Na konci marca sa uskutočnili aj skúšky na vyššie technické stupne u nás v Seredi. Súčasťou skúšajúcej komisie bol Miňo Rajský, Ladislav Blaho a prezident Slovenskej Taekwondo Aliancie, Ivan Kiko.

Páskovania sa zúčastnilo 23 cvičencov. Všetci úspešne spáskovali a klub Taekwondo Hong Ryong Sereď privítal 14 bielo-žltých, 6 žltých, 2 zelené a 1 červeno-čierny opasok.

Zdroje: Taekwondo Hong Ryong Sereď, sered.sk