27.04.2024, meniny má

Seredskí taekwondisti začali novú sezónu fantastickým spôsobom s medajlovým umiestnením

4. októbra 2018

Taekwondisti z nášho mesta sa usilovne pripravovali na začiatok novej sezóny, ktorá sa pre nich už tradične začínala na medzinárodnej súťaži s názvom Moravia Open, ktorá sa koná v českej Ostrave. Jednalo sa už o piaty ročník tejto jedinečnej športovej súťaže a konkurencia bola ako vždy naozaj silná.

Celé podujatie prebehlo 29. – 30. septembra a seredský klub na ňom reprezentovalo 12 súťažiacich v rôznych vekových kategóriách. To, že sa jednalo o veľkolepé taekwondistické podujatie dokazujú aj čísla. Súťažiaci prišli z desiatich európskych krajín a mohli ste vidieť viac ako 400 mladých taekwondistov.

Prvý súťažný deň sa niesol v znamení bojov v kategóriách juniorov (14+) a dospelých. V nej sme mali dvojnásobné zastúpenie a zo striebornej medaily v sparingu sa tešil Michal Fidlér.

Všetky žiacke kategórie v ktorých mala Sereď 10 zástupcov prišli na rad v nedeľu. Hneď na začiatku súťažného dňa, v disciplíne “technické zostavy” trénerov potešila trojica seredských žiakov s najnižšími technickými stupňami, keď sa všetci traja umiestnili na stupni víťazov – Martin Švanda obsadil 3. miesto, Patrik Hrdlovič 2. miesto a víťazom kategórie sa stal Alex Georgiev. Neskôr pridal do našej medailovej zbierky bronz aj Tomáš Dušecina.

V športovom boji najprv prebiehali zaujímavé súboje v zápasoch s penovými tyčami, čo je disciplína pre tých najmladších. Svoju druhú, tentokrát bronzovú medailu vybojoval opäť Alex Georgiev. Medzi dievčatami sme mali trojnásobné zastúpenie, ktoré sa postaralo o krásne prekvapenie.

V spoločnej kategórii totiž nedali svojim zahraničným súperkám žiadnu šancu a všetky tri sa prebojovali na stupeň víťazov. Bronzovú medailu získala Tamara Královičová a v seredskom finále sa spolu stretli Lucia Lakatošová a Ema Valenčíková. Väčšie skúsenosti nakoniec pretavila na zlatú medailu druhá menovaná Ema.

Seredský klub celkovo na súťaži Moravia Open 2018 získal 9 medailí. Z toho 2 zlaté, 3 strieborné a 4 bronzové. My taekwondistom gratuľujeme a už teraz sa tešíme ako napíšeme o ich ďalších úspechoch. Ak by ste chceli byť fanúšik seredského klubu taekwonda, nezabudnite ich sledovať na ich Facebookovej stránke alebo na ich webe.