24.06.2024, meniny má

Seredskí taekwondisti začali novú sezónu fantastickým spôsobom s medajlovým umiestnením

4. októbra 2018
4. októbra 2018

Seredskí taekwondisti začali novú sezónu fantastickým spôsobom s medajlovým umiestnením

reklama

Taekwondisti z nášho mesta sa usilovne pripravovali na začiatok novej sezóny, ktorá sa pre nich už tradične začínala na medzinárodnej súťaži s názvom Moravia Open, ktorá sa koná v českej Ostrave. Jednalo sa už o piaty ročník tejto jedinečnej športovej súťaže a konkurencia bola ako vždy naozaj silná.

Celé podujatie prebehlo 29. – 30. septembra a seredský klub na ňom reprezentovalo 12 súťažiacich v rôznych vekových kategóriách. To, že sa jednalo o veľkolepé taekwondistické podujatie dokazujú aj čísla. Súťažiaci prišli z desiatich európskych krajín a mohli ste vidieť viac ako 400 mladých taekwondistov.

Prvý súťažný deň sa niesol v znamení bojov v kategóriách juniorov (14+) a dospelých. V nej sme mali dvojnásobné zastúpenie a zo striebornej medaily v sparingu sa tešil Michal Fidlér.

reklama

Všetky žiacke kategórie v ktorých mala Sereď 10 zástupcov prišli na rad v nedeľu. Hneď na začiatku súťažného dňa, v disciplíne “technické zostavy” trénerov potešila trojica seredských žiakov s najnižšími technickými stupňami, keď sa všetci traja umiestnili na stupni víťazov – Martin Švanda obsadil 3. miesto, Patrik Hrdlovič 2. miesto a víťazom kategórie sa stal Alex Georgiev. Neskôr pridal do našej medailovej zbierky bronz aj Tomáš Dušecina.

V športovom boji najprv prebiehali zaujímavé súboje v zápasoch s penovými tyčami, čo je disciplína pre tých najmladších. Svoju druhú, tentokrát bronzovú medailu vybojoval opäť Alex Georgiev. Medzi dievčatami sme mali trojnásobné zastúpenie, ktoré sa postaralo o krásne prekvapenie.

V spoločnej kategórii totiž nedali svojim zahraničným súperkám žiadnu šancu a všetky tri sa prebojovali na stupeň víťazov. Bronzovú medailu získala Tamara Královičová a v seredskom finále sa spolu stretli Lucia Lakatošová a Ema Valenčíková. Väčšie skúsenosti nakoniec pretavila na zlatú medailu druhá menovaná Ema.

Seredský klub celkovo na súťaži Moravia Open 2018 získal 9 medailí. Z toho 2 zlaté, 3 strieborné a 4 bronzové. My taekwondistom gratuľujeme a už teraz sa tešíme ako napíšeme o ich ďalších úspechoch. Ak by ste chceli byť fanúšik seredského klubu taekwonda, nezabudnite ich sledovať na ich Facebookovej stránke alebo na ich webe.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: Taekwon-Do Hong-Ryong Sereď
Zdieľať na Facebooku