21.05.2024, meniny má
31. októbra 2018

Seredskí taekwondisti zažiarili na majstrovstvách Slovenska a odnášajú si 23 medailí

reklama

Tradičným vrcholom roka na domácej taekwondo scéne bývajú Majstrovstvá Slovenska a rovnako tomu bolo aj tento rok. V sobotu 27. októbra 2018 sa seredský taekwondo klub zúčastnil na tohtoročnom slovenskom šampionáte v Nitre a jeho členovia opäť potvrdili príslušnosť medzi najlepšími slovenskými klubmi.

Do Nitry tentokrát vyslali 19-členný tím zložený zo žiakov a juniorov a tí bojovali o cenné kovy v troch disciplínach s taekwondistami od Bratislavy až po Prešov.

Prvou disciplínou boli technické zostavy, kde sa na najvyššie stupne dostalo hneď päť zástupcov Serede. Strieborné medaily si odniesli Alex Georgiev a Simon Rajský a zlato vybojovali vo svojich kategóriách Ľubomír Králik, Lucia Lakatošová a Ema Valenčíková.

Zdroj: Klub Taekwon-Do ITF Hong Ryong Sereď

reklama

Zdroj: Klub Taekwon-Do ITF Hong Ryong Sereď

 

V disciplíne špeciálnych kopov (kopy na výšku vo výskoku) mala Sereď štvornásobné zastúpenie a úspešní boli dvaja členovia klubu. Medzi žiačkami triumfovala Ema Valenčíková a medzi juniormi Michal Fidlér.

Najviac medailí získali Seredčania v disciplíne sparing, a to až 16. Bronzové stupne víťazov obsadili v žiackych kategóriách Tomáš Dušecina, Ľubomír Králik, Nicole Iracká, Lucia Lakatošová, Martin Švanda a Oliver Klotton a v kategórii juniorov Michal Fidlér. O stupeň vyššie sa v sparingu medzi žiakmi prebojovali Martin Hindický, Tamara Královičová a Lukáš Kujovič a v junioroch Peter Štrpka. Medaily zlatého lesku v tejto disciplíne vybojovali Kristian Georgiev, Patrik Hrdlovič, Samuel Ruman, Michaela Šuláková a do tretice Ema Valenčíková. Ema si vďaka zisku troch zlatých medailí odniesla zaslúžene aj pohár pre najlepšiu žiačku súťaže.

Zdroj: Klub Taekwon-Do ITF Hong Ryong Sereď

Spolu tak seredský taekwondo klub na Majstrovstvách Slovenska 2018 získal 23 medailí, z toho 10 zlatých, 6 strieborných a 7 bronzových. Vďaka týmto skvelým výsledkom sa Sereď opäť dostala medzi slovenskú špičku, keď bola vyhlásená za 2. najlepší klub súťaže. Gratulujeme.

Výsledky

  1. miesto: Michal Fidlér (špeciálne kopy), Kristian Georgiev (sparing), Patrik Hrdlovič (sparing), Ľubomír Králik (zostavy), Lucia Lakatošová (zostavy), Samuel Ruman (sparing), Michaela Šuláková (sparing), Ema Valenčíková (zostavy, sparing, špeciálne kopy)
  2. miesto: Alex Georgiev (zostavy), Martin Hindický (sparing), Tamara Královičová (sparing), Lukáš Kujovič (sparing), Simon Rajský (zostavy), Peter Štrpka (sparing)
  3. miesto: Tomáš Dušecina (sparing), Michal Fidlér (sparing), Ľubomír Králik (sparing), Nicole Iracká (sparing), Lucia Lakatošová (sparing), Martin Švanda (sparing), Oliver Klotton (sparing)

Ďalšie ocenenia

Ema Valenčíková – najlepšia žiačka súťaže

Sereď – 2. najlepší tím súťaže

Zdroj: Klub Taekwon-Do ITF Hong Ryong Sereď

Zdroj: Klub Taekwon-Do ITF Hong Ryong Sereď

Zdroj: Klub Taekwon-Do ITF Hong Ryong Sereď

Zdroj: Klub Taekwon-Do ITF Hong Ryong Sereď

Zdroj: Klub Taekwon-Do ITF Hong Ryong Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: Klub Taekwon-Do ITF Hong Ryong Sereď
Zdieľať na Facebooku