18.10.2021, meniny má
5. septembra 2021

Seredskí vojaci pomáhajú pri prípravách na návštevu Svätého Otca v Prešove. V týchto dňoch dokončujú stavbu pontónového mosta

Seredskí vojaci pomáhajú pri prípravách na návštevu Svätého Otca v Prešove. V týchto dňoch dokončujú stavbu pontónového mosta
Zdroj: seredskenovinky.sk/mysaris.sme.sk
reklama

Dlhoočakávaná návšteva Svätého Otca potrvá od 12. do 15. septembra 2021. V rámci nej navštívi mestá Košice, Prešov a Šaštín. Mimoriadna udalosť si žiada prípravy, do ktorých sa zapojili aj seredskí vojaci. V týchto dňoch pomáhajú pri umiestnení pontónového mosta cez rieku Torysa pri prešovskej mestskej hale. Informáciu priniesli seredskenovinky.sk.

Práce na moste sú už takmer ukončené

Na premostenie pre príchod veľkého počtu veriacich bude slúžiť tylový montovaný most MMT, ktorý je určený na vojenské účely. Most prešiel úpravami, ktoré zaisťujú bezpečnosť civilných chodcov. Jeho osadenie je už takmer hotové.

Od pondelka 30. augusta 2021 je cyklochodník a chodník pre peších v úseku od ulice Jána Pavla II. po dočasný pontónový most uzavretý. Z druhej strany od lávky pri Prešovskej univerzite bude zaslepený.

Ako uviedol hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek pre SME, obmedzenie súvisí s prípravou na návštevu pápeža Františka v Prešove. Pôjde o dočasné obmedzenie a potrvá približne jeden mesiac.

Súčasťou príprav je aj realizácia priestranstva, na ktorom pápež odslúži gréckokatolícku liturgiu. Pred mestskou halou vzniká priestor pre pódium a úpravami prechádza aj asfalt a okolitá zeleň.

Apoštolská cesta bude na Slovensku trvať štyri dni

Návšteva Svätého Otca Františka v Prešove sa uskutoční v utorok 14. septembra 2021, kde bude hlavným celebrantom Božskej liturgie svätého Jána Zlatoústeho a zároveň ohlási homíliu na priestranstve pred mestskou športovou halou na ulici Jána Pavla II.

V ten istý deň prebehne aj návšteva Košíc, kde sa so Svätým Otcom budú môcť pútnici stretnúť na dvoch miestach. Jedným z nich bude Luník IX, kde sa uskutoční stretnutie rómov a druhým Štadión TJ Lokomotíva, kde sa zas uskutoční stretnutie mladých.

Zdroj: mysaris.sme.sk/Mária Dudová-Bašistová

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk, presov.korzar.sme.sk, presov.sk
Zdieľať na Facebooku