24.02.2024, meniny má
4. mája 2023

Seredský beh mal aj v tomto roku vysokú účasť. Zašportovať si prišli bežci z blízkeho okolia aj vzdialenejších miest

Seredský beh mal aj v tomto roku vysokú účasť. Zašportovať si prišli bežci z blízkeho okolia aj vzdialenejších miest
Zdroj: youtube.com/mesto Sereď
reklama

Poslednú aprílovú sobotu sa v Seredi behalo vo veľkom. Konal sa totiž tradičný Seredský beh, ktorý každoročne ponúka skúseným, ale aj amatérskym bežčom možnosť prísť si zašportovať.

Aj toto športové podujatie mohlo byť pre mnohých z nás motiváciou, ako začať športovať. Nielen behom si totiž môžeme zlepšiť svoj zdravotný stav.

Aký bol Seredský beh?

Vo veľkom parku v Seredi bolo počas soboty 29. apríla 2023 vidieť vysokú koncentráciu odhodlaných športovcov. Jednotlivci, dvojice, celé partie či rodiny prišli, aby si spoločne zabehali v niektorej zo štyroch kategórií:

  • Beh zdravia (400 m/550 m/750 m)
  • Rodinný beh (100 m)
  • Hobby beh (5 km)
  • Hlavný beh (10 km)

Hoci počasie behu sprvu veľmi neprialo a prvé kategórie sprevádzal dážď, neskôr sa umúdrilo a všetci zúčastnení si mohli vychutnať aj príjemné jarné slnečné lúče.

reklama
Seredský beh

Zdroj: youtube.com/mesto Sereď

Seredského behu sa tento rok zúčastnilo viac ako 280 bežcov, pričom v reportáži RTV Krea si môžete pozrieť aj rozhovor s bežcami z Nových Zámkov alebo Komárna.

„Teším sa z toho, že beh je na vzostupe, že ľudia behajú, že majú radi život, zdravý životný štýl a že sa tomu takto venujú. Zároveň som rád, že mesto má možnosť ich v tomto podporovať,“ vyjadril sa pre RTV Krea primátor Serede Ondrej Kurbel.

Prostredníctvom Seredských noviniek vedenie mesta vyjadrilo svoju vďaku nielen sponzorom tohto podujatia, ale všetkým, vďaka ktorým mohol byť Seredský beh opäť znamenitý.

Zdroje: RTV Krea, Seredské novinky, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku