05.03.2021, meniny má
20. januára 2021

Seredský I.D.C. Holding a galantský Samsung Electronics pomohli sociálne znevýhodneným študentom. Spolu im darovali 104 počítačov

Seredský I.D.C. Holding a galantský Samsung Electronics pomohli sociálne znevýhodneným študentom. Spolu im darovali 104 počítačov
Zdroj: FB ChelloPhoto/unsplash.com/samsung.com
reklama

Súčasnej koronakríze sa museli prispôsobiť aj pedagógovia a študenti, ktorí sa zo školských lavíc presunuli pred obrazovky svojich digitálnych zariadení. Mnohí z nich sa však nachádzajú v situácii, kedy sa dištančného vyučovania nemôžu plnohodnotne zúčastňovať, keďže im chýba technické vybavenie. 

Seredský I.D.C Holding sa rozhodol podať pomocnú ruku a žiakom daroval štyri počítače. Štedrý dar dostali aj od galantského Samsung Electronics Slovakia, ktorý rozdal až sto zariadení. Počítače poputujú do 16 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja

Dostali plné technické vybavenie

Všetky z nich sú plne vybavené aj potrebným príslušenstvom, ako monitory, webkamery, klávesnice, myši a reproduktory. Študenti sa tak budú môcť vzdelávať z pohodlia svojho domova aj napriek súčasným opatreniam.

„Desiatkam študentov zo sociálne znevýhodneného prostredia pandémia ohrozuje perspektívy zaradenia sa do života. Obrátili sme sa preto pred časom na spoločnosti v TTSK, aby nám pomohli so zabezpečením technického vybavenia. Som veľmi rád, že prvé počítače sa dostanú k študentom počas pokračujúceho obdobia online vzdelávania. Želal by som si však, aby sa mohli do škôl vrátiť čo najskôr,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

I.D.C. Holding a Samsung Electronics reagovali ako prví

Riaditeľ odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda uviedol, že každá zo škôl vo všetkých siedmich okresoch kraja dostane od troch až 11 počítačov na základe ich požiadaviek.

„Žiaci zo sociálne znevýhodnených rodín sú už mesiace pre nedostatočné vybavenie vo veľmi ťaživej situácii. Nemôžu sa totiž plnohodnotne zúčastňovať na vyučovaní. Sme preto veľmi vďační za dar 100 počítačov od galantskej spoločnosti Samsung Electronics Slovakia a štyroch od spoločnosti I.D.C. Holding zo Serede, ktoré reagovali na našu výzvu ako prvé,“ povedal Pravda.

Výzva pre spoločnosti pomôcť študentom platí aj naďalej, ak majú k dispozícii laptop alebo počítač, ktorý nepotrebujú, môžu sa stále ozvať na pocitacepreskoly@trnava-vuc.sk.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: dobrenoviny.sk
Zdieľať na Facebooku