13.08.2022, meniny má
1. augusta 2021

Seredský VATA fest premení Zámocký park na miesto plné umenia aj tento rok. Na aký program sa môžete tešiť?

Seredský VATA fest premení Zámocký park na miesto plné umenia aj tento rok. Na aký program sa môžete tešiť?
Zdroj: Stano Klačanský
reklama

V našom predchádzajúcom článku sme vám priniesli informáciu, že oslava piatich rokov od otvorenia KC PRIESTOR by mohla padnúť na piatok trinásteho. Kultúrne centrum svoje slová naplnilo a my sa tak môžeme tešiť na tretí ročník jedinečného multižánrového festivalu VATA fest, aj napriek súčasnej situácii.

Pre pandemické opatrenia pôjde o jeho menšiu verziu, no ako vravia organizátori, hlavné je, že sa stretneme a užijeme si umenie a zaujímavé témy.

Fantastický program vás bude čakať už v piatok 13. augusta 2021 od 19.00 hod. v Zámockom parku pri Seredskom kaštieli. Keďže ide o oslavu, vstup je celkom zadarmo.

Divadlo, svetelná show a poriadna párty

Festivalový večer odštartuje prípitok na piate výročie otvorenia kultúrneho centra PRIESTOR. Od roku 2016 slúži ako prostredie pre aktívnych mladých ľudí, ktorí sa chcú zdokonaľovať v rôznych oblastiach. Ich poslaním je zbližovať komunitu v meste a ponúkať alternatívne formy trávenia voľného času.

reklama

O 19.15 hod. si budete môcť vypočuť zaujímavú diskusiu o (ne)zdravom priestore v Seredi s názvom „Čo ovplyvňuje naše zdravie a čo sa musí zmeniť s príchodom klimatickej krízy aj v Seredi?“

Súčasťou programu bude následne o 20.00 hod. divadelné predstavenie November 1989 v réžii Jána Šimka, ktoré realizoval pre Divadelné centrum. V inscenácii sú citované autentické materiály a príbehy, ktoré sa skutočne stali.

Zdroj: FB PRIESTOR

O 21.30 hod. sa môžete tešiť aj na svetelnú show premietanú priamo na Seredský kaštieľ, ktorá pochádza z tvorby dizajnéra a výtvarníka Ľubomíra Slovinského. Noc plnú umenia zakončí fantastická párty, na ktorej oslávime päť rokov PRIESTORu, ako sa patrí.

Organizátori prosia o spoluprácu

Napriek tomu, že za vstup nie je potrebné zaplatiť ani cent, môžete kultúrne centrum podporiť kúpou merchu PRIESTORu alebo Združenia STORM. Predajné stánky nájdete priamo na mieste festivalu, pri bastióne seredského kaštieľa.

„Kamošky a kamoši, tešíme sa, že môžeme dať na naše narodky darček my vám v podobe kultúrneho podujatia. Prosíme vás o spoluprácu v podobe dodržiavania protiepidemiologických opatrení.

Je potrebné prekrytie dýchacích ciest rúškom alebo respirátorom, s výnimkou počas pitia nápojov. Ochránime tak nielen seba, ale aj rodiny, ku ktorým sa po podujatí vrátime,“ uviedli organizátori.

Nezabudnite udalosť sledovať aj na Facebooku, kde sa dozviete najaktuálnejšie informácie. My sa už nevieme dočkať na skvelý program a PRIESTORu gratulujeme ku krásnemu výročiu a k množstvu usporiadaných workshopov, aktivít a ďalších podujatí.

Zdroj: Stano Klačanský

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Vata fest 2021, kcpriestor.sk
Zdieľať na Facebooku