25.09.2023, meniny má
1. júla 2022

Šikovní žiaci z Cirkevnej ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi zožali úspechy na športových a umeleckých súťažiach. Škola tiež získala prvé miesto v Testovaniach 9 a 5 v rámci mesta

Šikovní žiaci z Cirkevnej ZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi zožali úspechy na športových a umeleckých súťažiach. Škola tiež získala prvé miesto v Testovaniach 9 a 5 v rámci mesta
Zdroj: Cirkevná ZŠ SV. Cyrila a Metoda v Seredi
reklama

Ku koncu školského roka patrí aj bilancia úspechov, ktoré sa škole podarilo dosiahnuť. Cirkevná základná škola sv. Cyrila a Metoda ich má za sebou naozaj veľa, a preto sme vybrali tie najvýznamnejšie z nich.

Cirkevná ZŠ okrem vzdelávania podporuje a rozvíja talenty žiakov, ktorí školu reprezentujú na tých najrôznejších súťažiach. Cudzí im nie je šport ani súťaže pre umelecké duše, v ktorých sa im podarilo získať skvelé úspechy.

Testovanie deviatakov a piatakov

Výsledky celonárodného Testovania 9 a Testovania 5 opäť preukázali kvality školy a to, že vzdelávanie žiakov je jednou z ich najväčších priorít. Testovanie 9 sa tento rok uskutočnilo v riadnom termíne a celkovo sa ho zúčastnilo 41 096 žiakov z celého Slovenska.

V oboch testovaných predmetoch – slovenský jazyk a matematika, sa Cirkevná ZŠ sv. Cyrila a Metoda umiestnila zo všetkých seredských škôl na prvom mieste. V rámci celého galantského okresu sa jej podarilo získať tretie miesto.

reklama

Čo sa týka štatistiky, devätnásť deviatakov zo slovenského jazyka a literatúry získalo 71,2 percent, pričom priemer Slovenska bol 59,1 percent. Z matematiky dosiahli percentuálny úspech na 66,3 percent, zatiaľ čo celoslovenský priemer bol 53,2 percent.

Nezaostávali ani piataci, ktorí v Testovaní 5 dosiahli rovnako výborné výsledky. Priemerná úspešnosť testu zo slovenského jazyka a literatúry bola na Slovensku 69,2 percent. Žiaci CZŠ. sv. Cyrila a Metoda dosiahli 77,59 percent. Slovenský priemer z matematiky bol 61,00 percent, zatiaľ čo piataci napísali matematiku na 72,03 percent.

„Poďakovanie patrí všetkým pedagógom školy, ktorí žiakov vzdelávali, a tak prispeli nielen k získaniu výborných výsledkov školy v národných testovaniach, ale položili základy, na ktorých budú naši žiaci stavať svoju budúcnosť,“ doplnila Ing. Monika Kroláková.

Tamarin úspech v prednese

Celoslovenského kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy – Hviezdoslavovho Kubína sa 23. júna 2022 v Dolnom Kubíne zúčastnila aj šikovná žiačka ôsmej triedy – Tamara Gablíková. Ako hovoria Tamarine učiteľky, jej práca so slovom a umeleckým prednesom je jednoducho skvelá.

Na súťaži sa predstavila s ukážkou Hocikde mimo tohto sveta od francúzskeho velikána Charlesa Baudelaira. Tamare sa podarilo v celoštátnom kole získať v 3. kategórii v prednese prózy fantastické strieborné pásmo. Srdečne jej blahoželáme a veríme, že aj naďalej bude svojím prednesom šíriť radosť, pokoru a zachovávať jedinečné čaro slova,“ zagratulovala Tamare v mene celej školy Mgr. Zuzana Javorová.

Zdroj: Zuzana Javorová

Doposiaľ nevídaný úspech v malom futbale detí

Na Majstrovstvá Slovenska v malom futbale detí, ktoré sa uskutočnili 24. júna 2022 v Nitre, sa prebojoval aj tím z CZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi. Ako prvý ich čakal veľmi vyrovnaný zápas so Základnou školou Jarovnice, po ktorom nasledoval zápas s chlapcami zo Šamorína.

Po týchto dvoch stretnutiach sa tím zo Serede nachádzal na nepostupovej priečke, avšak odhodlanie uspieť ich neopustilo ani v týchto chvíľach. Ďalší súboj so základnou školou z Kollárová sa skončil bezgólovou remízou. Posledný zápas proti Komárnu však tento deň zaklincoval nádherným víťazstvom, ktoré v tíme vyvolalo neskutočnú eufóriu.

Postup do semifinále bol tak zaistený a ako prvý ich čakal zápas so ZŠ Beluša, v ktorom bol však ich súper zdatnejší. V zápase o tretie miesto ich čakalo Kollárovo, ktoré v závere vyčerpávajúceho zápasu udelilo vyrovnávajúci gól. 

„Obrovský obdiv a vďaku si zaslúžia títo chlapci: Timotej Mikulec, Matej Sojka, Samuel Takáč, Alexej Mikulec, Máximo Boška, Adrián Dubovecký, Tomáš Bihary, Samuel Matušica, Matej Greman, Marek Jankuj, Oliver Vohlárik. Z majstrovstiev sme síce nepriniesli medaily, no chlapci sú právom v našich očiach vnímaní ako majstri,“ doplnil Mgr. Marko Baran.

Napriek tomu, že sa im nepodarilo vyšplhať na futbalový Olymp, v rámci Majstrovstiev Slovenska v malom futbale detí v histórii CZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi dosiahli to, čo sa nikomu predtým ešte nepodarilo. Štvrté miesto medzi školami z celej krajiny bol doposiaľ nevídaný úspech.

Zdroj: Cirkevná ZŠ SV. Cyrila a Metoda v Seredi

Zdroj: Cirkevná ZŠ SV. Cyrila a Metoda v Seredi

Zdroj: Cirkevná ZŠ SV. Cyrila a Metoda v Seredi

Zdroj: Cirkevná ZŠ SV. Cyrila a Metoda v Seredi

Zdroj: Cirkevná ZŠ SV. Cyrila a Metoda v Seredi

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Cirkevná ZŠ SV. Cyrila a Metoda v Seredi
Zdieľať na Facebooku