24.11.2020, meniny má
17. novembra 2020

Šikovný Majo Chudý z Vinohradov nad Váhom sa v rakúskom magazíne dostal medzi špičku tvorcov

Šikovný Majo Chudý z Vinohradov nad Váhom sa v rakúskom magazíne dostal medzi špičku tvorcov
Zdroj: Majo Chudý
reklama

Fotografa Maja Chudého z Vinohradov nad Váhom vám už určite nemusíme predstavovať. Napísali sme o ňom množstvo článkov, v ktorých vám približujeme jeho unikátnu záľubu. Tá spočíva v natáčaní videí či zhotovovaní fotografií, ktoré sa odlišujú od tých, ktoré denne vídame.

V roku 2013 mu učarovala technológia časozberného snímania a začal sa naplno venovať aj krajinkárskemu fotografovaniu. Fotografovanie prírody a krajiny znamená pre Maja neustálu snahu prekonávať svoje možnosti a schopnosti. Dostať sa na miesta, kam sa bežný turista nedostane. Dokonalá kombinácia jedinečného prostredia a poveternostných podmienok pre zachytenie neopakovateľného momentu je podľa neho zárukou pestrých zážitkov.

Fotografiu neštudoval, taktiež nenavštevoval žiadne kurzy. Učil sa teda na vlastných chybách a skúsenostiach. Špecializuje sa hlavne na tvorbu časozberných videí, časozbernú fotografiu, krajinkársku fotografiu, horskú fotografiu a krajinkársku astrofotografiu.

Dostal sa medzi špičku

Time Lapse Magazine je platforma pre stále rastúcu komunitu time-lapse fotografov a pre time-lapse entuziastov. Je to rakúsky magazín, ktorý prináša každý mesiac výber najlepších časozberných videí. V máji 2020 bol do výberu zaradený aj Majo, ktorý sa so svojím videom „Few Moments 4“ dostal medzi najlepších. Na tomto odkaze si môžete pozrieť výber všetkých najlepších videí v mesiaci máj.

V Majovom videu sú zachytené zábery zo slovenských národných parkov, hôr a iných lokalít. Toto unikátne časozberné video si môžete vychutnať pod článkom.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: timelapsemagazin.com, vimeo.com
Zdieľať na Facebooku