05.04.2020, meniny má
2. januára 2020

Silvestrovský strelec zo Serede svoj čin oľutoval a vysvetlil. Polícia však žiada ďalších svedkov, aby sa prihlásili

Silvestrovský strelec zo Serede svoj čin oľutoval a vysvetlil. Polícia však žiada ďalších svedkov, aby sa prihlásili
FB - Polícia Slovenskej republiky
reklama

Polícia prijala počas silvestrovských osláv, asi polhodinu po polnoci oznámenie o streľbe v Seredi na Vinárskej ulici. Na miesto bola ihneď vyslaná policajná hliadka, ktorá streľbu preverovala a pátrala po možnom strelcovi. V čase príchodu policajtov sa na mieste nikto podozrivý nenachádzal, nebola tam žiadna osoba so zbraňou.

Polícia pokračovala v preverovaní udalosti počas dňa, pričom prijala aj ďalší podnet od občana, ktorý našiel vystrelené nábojnice. Miesto sa zadokumentovalo a zaistili sa potrebné stopy. Súčasne sa zistila totožnosť strelca, ktorého priamo z bytu predviedli na oddelenie.

Zároveň mužovi zaistili 10 zbraní v legálnej držbe, 9 evidenčných kariet k zbraniam, zbrojný preukaz a viac ako 700 nábojov rôzneho kalibru.

Muž pri vypočutí uviedol, že bol značne opitý a nepamätá si, čo v noci robil a ani to, či strieľal zo zbraní. Polícia v tejto súvislosti už vypočula svedkov a zároveň žiada ďalších, ktorí muža a streľbu videli priamo, aby sa prihlásili na Polícia SR – Trnavský kraj, čísle 158 alebo na miestnom policajnom oddelení.

Všetky zaistené zbrane a munícia sa podrobia expertíze na Kriminalisticko-expertíznom ústave PZ, ktorý bude skúmať aj to, akým spôsobom boli použité. Na prípade intenzívne pracujeme.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB - Polícia Slovenskej republiky
Zdieľať na Facebooku