04.03.2024, meniny má
14. júla 2023

Šimonko zo Šúroviec je talentovaný hráč stolného tenisu, ktorý sa pod správnym vedením prepracoval zo škôlkara na registrovaného hráča a možno aj budúceho reprezentanta

Šimonko zo Šúroviec je talentovaný hráč stolného tenisu, ktorý sa pod správnym vedením prepracoval zo škôlkara na registrovaného hráča a možno aj budúceho reprezentanta
Zdroje: Lucia Káčerová/freepik.com
reklama

Každý rodič v určitom veku dieťaťa začne hľadať športovú/pohybovú voľnočasovú aktivitu, ktorej by sa mohlo dieťa venovať a prinášala by mu radosť.

Niektoré deti sa nájdu v “klasických” športoch ako je futbal, hokej či basketbal, iným vyhovujú zas viac individuálne športy. Takým je napríklad aj budúci prvák Šimonko zo Šúroviec.

Vďake podpore rodičov a svojmu talentu možno budúcim reprezentantom

Keď mal Šimonko asi päť rokov rodičia začali rozmýšľať nad športom, ktorému by aj menej smelé dieťa ako bol vtedy tento škôlkar, mohlo venovať energiu.

Každé dieťa je iné, jedinečné, a Šimonkovi rodičia uvedomujúc si jeho povahu a osobnosť mali hneď jasno v tom, že futbal ani iný podobný šport preňho nebude to pravé.

reklama

Preto sa začali obzerať po ďalších možnostiach športového vyžitia pre Šimonka v blízkom okolí. V tom čase sa dopočuli o neďalekej hale stolného tenisu OŠK Zavar.

Zdroj: FB OŠK Zavar

Pod vedením mladých trénerov

„Začiatky neboli ľahké, no po roku a pol nevynecháva Šimonko žiaden tréning, teší sa na každý jeden,“ spomína mama Lucia.

Jedným z chlapcových trénerov v klube je reprezentant Nicolas Kubala, ktorý má na konte niekoľko pódiových umiestnení aj účastí na Majstrovstvách SR. Nicolasa svojho času reprezentačný tréner juniorov Roman Grigel opísal ako hráča „s agresívnou a útočnou hrou a zaťatou povahou, ktorý je schopný kedykoľvek prekvapiť aj papierovo lepšieho súpera,“.

Druhým oporným bodom v podobe trénera je pre malého Šúrovčana taktiež mladý Filip Krajčovič z Majcichova. Ten si napríklad na turnaji mladších žiakov z regiónu Bratislava-Trnava v roku 2016 odniesol bronzovú medailu. Tá nebola jediným cenným kovom, ktorý sa mu podarilo počas svojej hráčskej kariéry získať.

Zdroj: Lucia Káčerová

V čase, keď Šimonko začínal so stolným tenisom v Zavare, bol v klube jediným škôlkarom. V súčasnosti však trénuje v klube hneď niekoľko jeho rovesníkov.

Šimonkov talent a usilovnú prácu si všimli aj v Slovenskom stolnotenisovom zväze. Potom, čo mali možnosť vidieť ho na videu hrať, mu dokonca poslali aj odkaz: „Držíme mu palce, nech sa mu darí, nech dobre trénuje a možno nás bude časom reprezentovať,“.

Dnes má už Šimonko za sebou aj fotenie na svoj preukaz registrovaného hráča a po letných prázdninách ho čakajú prvé „veľké“ súťaže.

Pokiaľ si myslíte, že stolný tenis by mohol byť vhodným športom aj pre vaše dieťa, dávame do povedomia aktuálne prebiehajúci nábor detí v OŠK Zavar.

My prajeme Šimonkovi veľa úspešných zápasov a nech je aj naďalej taký vytrvalý v tom, čo ho baví.

Zdroj: FB OŠK Zavar

Zdroje: sstz.sk, Lucia Káčerová, trnavskyhlas.sk
Zdieľať na Facebooku