28.05.2023, meniny má
30. septembra 2021

Šintavčanka Zita Csemezová získala Cenu predsedu Trnavského samosprávneho kraja za pôsobenie v prvej línii boja proti šíreniu ochorenia COVID-19

Šintavčanka Zita Csemezová získala Cenu predsedu Trnavského samosprávneho kraja za pôsobenie v prvej línii boja proti šíreniu ochorenia COVID-19
Zdroj: FB Trnavský samosprávny kraj
reklama

Od roku 2020 prežívame mimoriadnu situáciu v súvislosti so šírením nového ochorenia COVID-19. V prvej aj druhej línii neľahkého boja proti novému typu vírusu stáli a naďalej stoja práve zdravotnícki pracovníci, ktorí často aj s nasadením vlastného života a zdravia poskytujú potrebnú zdravotnú starostlivosť.

Trnavský kraj si vysoko váži prácu všetkých ľudí, hasičov, zdravotníckych pracovníkov, ako aj zamestnancov, ktorí pracujú v zdravotníckych zariadeniach v Trnavskom samosprávnom kraji. Ako prejav vďaky a uznania si ich župa chcela uctiť a oceniť.

Viac ako 240 jednotlivcov a kolektívov si počas dvoch dní prevzalo Cenu predsedu Trnavského samosprávneho kraja za pôsobenie v prvej línii boja proti šíreniu ochorenia COVID-19.

Zdroj: FB Trnavský samosprávny kraj

reklama

Symbolické poďakovanie za pracovné nasadenie

Prví ocenení boli známi v pondelok 27. septembra 2021 v Divadle Jána Palárika v Trnave. Župan Jozef Viskupič ocenil aj 84 hasičov a dobrovoľníkov, ktorí pomáhali so zriadením a chodom karanténnych centier. Medzi ocenenými je aj Slovenský Červený kríž Senica za pomoc pri zabezpečovaní prepravnej i opatrovateľskej služby.

V oblasti zdravotníctva získalo cenu 43 lekárov a 42 zdravotných sestier, ktorí pôsobia zväčša v ambulanciách a počas pandémie pomáhali župe s očkovaním vo veľkokapacitných očkovacích centrách a pri zabezpečovaní výjazdovej očkovacej služby.

Ocenení boli aj dobrovoľníci, ktorí pomáhali s organizáciou a chodom očkovania a testovania. Toto ocenenie je symbolickým poďakovaním za pretrvávajúce nasadenie v ťažkej dobe, často aj na úkor svojich najbližších.

„Pandémia ochorenia COVID-19 nám zasahuje do života už druhý rok. Aktuálne sa nachádzame na začiatku jej tretej vlny. Denne myslíme na zdravotníkov, záchranárov, sociálnych pracovníkov či dobrovoľníkov v prvej línii kontaktu s koronavírusom. Som veľmi hrdý, že vo všetkých okresoch Trnavského kraja pôsobia takíto obetaví ľudia. Cena, ktorú sme im dnes udelili, je symbolickým a skromným poďakovaním za nepoľavujúcu obetavosť a ľudskosť,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Zdroj: FB Trnavský samosprávny kraj

Cenu získala aj Šintavčanka

Medzi ocenenými za pôsobenie v prvej línii boja proti šíreniu ochorenia COVID-19 bola aj Šintavčanka, pani Zita Csemezová. Cenu získala za obetavú prácu v ZOS počas pandémie a za príkladnú a obetavú zdravotnú službu pre všetkých, ktorí to potrebovali.

„Nemôžem zabudnúť na osoby, ktoré boli pri mne v ťažkých časoch. Toto ocenenie by som nedostala, dokiaľ by nestáli pri mne. Preto veľké ďakujem patrí Andrejke, Jarke, Gitke, Silvinke, Irenke, Dáške, Martulke č. 1 a č. 2., Danke, Filipovi, Zuzane, Erikovi, Erike J., Ivetke. Nezabúdam i na hasičov a ostatných. Prispeli ste k tomu, aby som nezapochybovala o našej človečine. Dokiaľ nevymrie medzi nami porozumenie a spolupatričnosť, v každej chvíli si dokážeme pomôcť. Všetkých patrí moja vďaka,“ uviedla pani Zita vo facebookovej skupine Šintava – spoločne rozvíjame obec.

Zdroj: FB Trnavský samosprávny kraj

Zdroj: trnava-vuc.sk

Zdroj: FB Trnavský samosprávny kraj

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Trnavský samosprávny kraj, www.trnava-vuc.sk, FB Šintava - spoločne rozvíjame obec/Stanislava Režnáková
Zdieľať na Facebooku