23.01.2022, meniny má
2. decembra 2021

Situácia v Galantskom okrese je nepriaznivá, denne je hlásených vyše 200 nových prípadov. Prinášame počet zaočkovaných osôb v Seredi

Situácia v Galantskom okrese je nepriaznivá, denne je hlásených vyše 200 nových prípadov. Prinášame počet zaočkovaných osôb v Seredi
Zdroj: cordbloodcenter.sk/zdravie.pravda.sk
reklama

Situácia v okrese Galanta sa aj naďalej zhoršuje, incidencia ochorení sa od začiatku mesiaca november postupne zvýšila 5-násobne. Denne je hlásených okolo 200 až 280 nových nových prípadov. Podľa štatistík sme na dvojnásobne horšej úrovni, ako bola najhoršia situácia doteraz.

V bordovej farbe je okres Galanta iba vďaka tomu, že počet zaočkovaných 50-ročných a starších je nad 65 %,  aktuálne 68,4 %. Ak by bola miera zaočkovanosti menšia, okres by bol zaradený medzi čierne okresy.

V článku sme pre prehľad uviedli tabuľku zaočkovanosti podľa miest a obcí  a graf chorobnosti podľa vekových skupín v mesiaci november za okres Galanta. Vyplýva to z informácií regionálnej hygieničky Ivety Šulekovej (informácie zverejnili seredskenovinky.sk) a primátora Galanty Petra Pašku.

Ochorenia podľa vekových skupín v okrese Galanta

V 47. kalendárnom týždni bolo zo všetkých ochorení evidovaných 18 % vo vekovej skupine do 18 rokov a 4,5 % u osôb 65-ročných a starších. Aspoň prvou dávkou je zaočkovaných 53 % obyvateľov okresu, kompletné očkovanie má 49 % obyvateľov a  v skupine 50-ročných a starších  je zaočkovanosť 68,7 %.

reklama

„Väčšie ohniská výskytu ochorení sme nezaznamenali, ochorenie sa šíri najmä v školských a predškolských kolektívoch a medzi rodinnými príslušníkmi nakazených osôb, 22 % zo všetkých ochorení tvorili osoby do 18 rokov veku, choré osoby vo veku nad 65 rokov tvorili iba 6 % zo všetkých pozitívnych. Zo všetkých chorých osôb ochorelo 77 % neočkovaných osôb. Najvyššia chorobnosť je vo vekovej skupine 10 – 15-ročných (školské deti) a nasleduje veková skupina 35 – 45-ročných (rodičia). K dnešnému dňu je v karanténe z dôvodu ochorenia na COVID-19: 71 tried ZŠ, 3 triedy MŠ a 5 tried SŠ. Prerušená prevádzka pre vysokú chorobnosť detí na iné diagnózy ako COVID-19 je v troch MŠ a dvoch ZŠ,“ uvádza Iveta Šuleková.

Zdroj: FB Peter Paška – Primátor mesta Galanta

Počet zaočkovaných v meste Sereď

Počet obyvateľov Serede je 15 204, z toho zaočkovaných obyvateľov je:
  •  prvou dávkou                 7 362 osôb
  •  druhou dávkou               6 688 osôb
  •  treťou dávkou                     833 osôb
  •  plne zaočkovaných je     6 884 osôb
Aktuálny stav zaočkovanosti v meste Sereď si môžeme porovnať s obyvateľmi mesta Galanta, ktorých je 15 029:
  •  prvou dávkou                  8 456 osôb
  •  druhou dávkou                7 676 osôb
  •  treťou dávkou                  1 065 osôb
  •  plne zaočkovaných je     7 923 osôb

Zdroj: FB Peter Paška – Primátor mesta Galanta

Zdroj: FB Peter Paška – Primátor mesta Galanta

Zdroj: FB Peter Paška – Primátor mesta Galanta

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Peter Paška - Primátor mesta Galanta, seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku