24.04.2025, meniny má
10. októbra 2023

ŠK Cyklo-tour Sereď má za sebou ďalšiu úspešnú sezónu. Na konto si pripísali výborné priečky z domácich aj zahraničných pretekov

ŠK Cyklo-tour Sereď má za sebou ďalšiu úspešnú sezónu. Na konto si pripísali výborné priečky z domácich aj zahraničných pretekov
Zdroj: cyklosered.sk
reklama

September znamená pomaly, ale isto koniec cyklistickej sezóny. Cyklisti z ŠK Cyklo-tour Sereď sa zúčastnili viacerých pretekov, pričom si na väčšine z nich vybojovali medailu. Prečítajte si ich súhrn výsledkov za mesiac september.

Hneď v prvý septembrový deň sa konali preteky WaaGravel v Seredi a nechýbal na nich ani jazdec z domáceho klubu. Tomáš Finta obsadil v kategórii Hobby Gravel na 40 kilometrov bronzovú priečku.

„Gravel bicykel som si kúpil len dva dni pred pretekmi. Je to úplne iná disciplína ako MTB a cesta, na ktoré som zvyknutý. Trasa bola zmes všetkého možného terénu a bola rovinatá. S výkonom a umiestnením som spokojný,“ zhodnotil svoju prvú skúsenosť s takýmito pretekmi Tomáš.

V stredu 6. septembra sa 15. kolom ukončila Trnavská cyklistická liga (TCL) a ani na tej neodišli cyklisti zo seredského klubu naprázdno. V B-kategórii vybojoval 3. miesto Patrik Gerhát a v D-kategórii vyhral Dávid Klučik. Pretekári tak opäť získali potrebné body, vďaka ktorým vyhrali 29. ročník TCL v klubovom hodnotení. V každej z mužských kategórií pritom obsadili jazdci pódiové umiestnenia.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Zdroj: cyklosered.sk

Teatro okolo Malohontu

Druhý septembrový víkend pretekári súťažili až na piatich podujatiach. V sobotu reprezentoval klub Ondrej Mačaj na Majstrovstvách Slovenskej republiky v časovke do vrchu. Na trati dlhej 8,9 km obsadil 17. miesto.

Darilo sa aj Petrovi Sýkorovi, ktorý štartoval na jubilejnom 20. ročníku MTB Singletrack maratóne v Košiciach. Na trati dlhej 22-kilometrov zaostal v kategórii mužov od 19 do 39 rokov za víťazom len necelé dve minúty a bral bronz.

Silné obsadenie mal ŠK Cyklo-tour Sereď na 10. ročníku Teatro Okolo Malohontu v Rimavskej Sobote. Medzi 178 cyklistami sa nestratili ani členovia seredského tímu. V slnečnom počasí sa najlepšie darilo Ondrejovi Mačajovi, ktorý skončil celkovo šiesty a v kategórii mužov od 30 do 39 rokov získal bronzovú medailu.

O päť miest neskôr došiel do cieľa Igor Daniš, čo mu stačilo na víťazstvo v kategórii mužov od 50 do 59 rokov. Na pretekoch klub ešte reprezentovali Patrik Gerhát (44. miesto) a Tomáš Finta (81. miesto).

„Asi tridsať kilometrov pred cieľom bol hromadný pád, ktorému som sa našťastie vyhol. Stálo ma to však veľa síl opäť sa dotiahnuť na čelo pretekov. Našťastie to stačilo na výhru,“ povedal po pretekoch Igor.

Zdroj: cyklosered.sk

Na pretekoch STD Domaša Tour, ktoré vedú cez okresy Vranou nad Topľou, Svidník a Stropkov, súťažil na 68-kilometrovej trati Peter Sýkora. Ten skončil z vyše 200 pretekárov na 31. mieste (11. miesto v kategórii muži A 30-39 rokov).

Úspech pretekári z klubu získali aj za hranicami

Počas tohto víkendu mal klub zastúpenie aj v zahraničí. Na miestnom šampionáte v Taliansku získal pre klub bronzovú priečku Giovanni Gueli.

V piatok 15. septembra bodoval na horskej časovke do vrchu Podsuchá – Smrekovica Igor Daniš. Na trati dlhej 8,3 km zdolal 812 výškových metrov a získal bronz v kategórii nad 50 rokov.

Nasledujúci deň sa konal jubilejný 30. ročník Jarmočnej časovky na 6666 metrov. Erikovi Klučikovi ušla tesne medaila a v kategórii mužov do 30 rokov skončil štvrtý. Tomáš Finta uzatvoril v kategórii do 50 rokov TOP 10.

Posledná septembrová nedeľa patrila Majstrovstvám SR v časovke do vrchu pre kategórie Masters v rámci Merida Road Cup (MRC) 2023. Trať viedla z obce Nemce do horského strediska Šachtička. Jazdcom sa aj na tomto preteku darilo a Igor Daniš získal bronz v kategórii Masters C a Ondrej Mačaj v kategórii Muži B. Počas sezóny sa odjazdilo v rámci Merida Road Cupu 16 kôl a z bronzu sa tešili obaja spomenutí jazdci aj v celkovom hodnotení.

V rámci MRC som absolvoval šesť kôl, pričom päť z nich som bral ako tréning na iné preteky. Pred posledným kolom som si pozrel priebežné poradie a zistil, že sa nachádzam na 4. mieste, pričom 3. miesto bolo vzdialené len pár bodov. Rozhodol som sa preto v poslednom kole zabojovať a vyšlo to. Keďže som mal o polovicu menej absolvovaných kôl v rámci seriálu MRC, boj o poprednejšie priečky nebol možný ani matematicky,“ zhodnotil Ondrej.

klubu

Zdroj: cyklosered.sk

V kategórii Ženy Elite navyše vybojovala Tatiana Mačajová Jaseková výborné striebro. „Z druhého miesta sa teším. Pre nízky počet absolvovaných kôl to bolo pre mňa príjemným prekvapením na záver sezóny. Jedny z najťažších pretekov boli tie v Prievidzi, pretože som ich absolvovala s minimom odjazdených kilometrov. Tých 129 km bolo pre mňa výzvou, cieľ si skoro ani nepamätám. Na Teplom vrchu to už bolo lepšie, aj keď veľké prevýšenie a teplo nebolo príjemné,“ zrekapitulovala Tatiana.

V rovnaký deň súťažili bratia Klučikovci na daždivom Bratislavskom MTB Maratóne. Na trati dlhej 52 km skončili v kategórii od 19 do 39 rokov Erik šiesty a Dávid deviaty.

Boli však aj ťažké chvíle

Na záver mesiaca mal klub opäť zastúpenie v zahraničí, konkrétne na chorvátskom Half Zadar Triathlon. Čo sa týka organizácie, ide o jeden z najlepších pretekov v Chorvátsku, pričom sa súťaží vo veľmi peknom prostredí.

Norbimu Adamčovi nevyšli preteky pre problémy v bežeckej časti podľa predstáv. „Boli to najťažšie preteky v živote. S plaveckou a cyklistickou časťou som spokojný, no na behu som zlyhal. Točila sa mi hlava, bolo mi na odpadnutie, nikdy som to nezažil,” povedal po pretekoch Norbi a dodal, že premýšľal o odstúpení. Preteky sa však rozhodol dokončiť pre množstvo fanúšikov popri trati, ktorí boli aj zo Slovenska a Česka. Obsadil 34. miesto vo svojej kategórii.

„Viacerí naši pretekári sa rozhdoli ukončiť súťažnú sezónu, no i tak budeme mať v októbri zastúpenia na niektorých podujatiach. Napríklad na BAYNACH MTB Marathon (Bojničky), Beregy Borody (Dolné Borody) či na niektorých pretekoch v cyklokrose,“ informoval ŠK Cyklo-tour Sereď.

Zdroj: cyklosered.sk

Zdroj: cyklosered.sk

Zdroj: cyklosered.sk

Zdroj: cyklosered.sk

Zdroj: cyklosered.sk

Zdroj: cyklosered.sk

Zdroje: ŠK Cyklo-tour Sereď
Zdieľať na Facebooku