13.08.2022, meniny má
5. júla 2022

ŠK Cyklo-Tour Sereď má za sebou prvú polovicu sezóny 2022 plnú medailí. Darilo sa im vynikajúco

ŠK Cyklo-Tour Sereď má za sebou prvú polovicu sezóny 2022 plnú medailí. Darilo sa im vynikajúco
Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď
reklama

Cyklisti zo športového klubu Cyklo-Tour Sereď pravidelne obsadzujú pódiové umiestnenia na rôznych športových podujatiach po celom Slovensku, kde prvotriedne reprezentujú naše mesto.

Za prvý polrok 2022 zverejnili výsledky, ako sa im doposiaľ darilo. Získanými medailami dokazujú, že v tomto klube sú naozaj výborní športovci.

Začiatok sezóny už v januári

Počet pretekov sa po pandémii vracia do normálu, a tak aj cyklisti z klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď mohli nastúpiť do pretekárskeho kolotoča. Sezóna začala tento rok o niečo skôr.

Prvé závody sa uskutočnili už v januári formou smart trenažérov na V4 eCUP závodoch, ktoré vyvrcholili Majstrovstvami Slovenska v e-športe v bratislavskom obchodnom centre koncom mesiaca február.

reklama

Do tejto zimnej série pretekov sa zapojili aktívne aj organizačne. Organizačne bol klub do príprav oslovený vedením Slovenského zväzu cyklistiky, keďže je zapojený aj do aktivít spojených s pretekmi Okolo Slovenska a má skúsenosti s prípravami aj ďalších cyklistických pretekov a podobných akcií.

Čo sa týka aktívneho zapojenia, počas zimných pretekov zbierali body do celkovej kvalifikácie. Najviac ich nazbierala Martina Hudáková, ktorá sa dostala aj do finále. Hoci jej podujatie nevyšlo podľa očakávaní, predviedla skvelý výkon, za čo jej patrí veľký rešpekt.

Do súťaže sa počas majstrovstiev pre verejnosť zapojil aj Giovanni Guelli z Talianska, ktorý obsadil prvé miesto (vtedy ešte organizátori netušili, že o pár mesiacov bude jazdiť za ich klub). Giovanni je tiež súčasťou talianskeho výberu, ktorý preteká na platforme ZWIFT.

Výročie klubu

V máji sa počas víkendového tímového sústredenia v Piešťanoch, kde cyklisti zbierali ďalšie kilometre do sezóny, uskutočnila aj tlačová konferencia k DHL Sereďmaratónu, oficiálne vyhodnotenie predchádzajúcej sezóny a menšia oslava výročia klubu.

Ten oslávil tento rok už svoje 20. narodeniny. Okrem spomienky na bývalého riaditeľa a zakladateľa Dušana Holbíka si členovia zrekapitulovali aj predchádzajúce aktivity a výsledky, ktoré klub počas tak dlhej doby fungovania zvládol. Veríme, že v tejto myšlienke bude s touto super partiou pokračovať aj naďalej.

Pretekanie po celom Slovensku

Ďalšie mesiace patrili už klasickým maratónom – Prievidzský, Neusiedlersee či 16. ročník DHL Sereďmaratónu, ktorý organizuje taktiež tento klub. Tieto preteky zaevidovali v tomto roku rekordnú účasť viac ako 550 cyklistov.

Členovia klubu súťažia aj na Slovenskom pohári, kde štartujú najlepší cyklisti zo Slovenska. Ďalej je to Merida road cup či na opačnom konci Slovenska Východná road liga, kde má klub zastúpenie aj s cyklistami z Košickej divízie. Na tomto podujatí taktiež obsadzujú pódiové umiestnenia.

Od mája prebieha v Trnavskom kraji aj regionálna Trnavská cyklistická liga. Načasovanie pretekov na stredu 29. júna bolo ideálne, pretože to bola super príprava pred víkendovými podujatiami. Minulý rok sa klubu podarilo vyhrať súťaž tímov, keďže pretekali na všetkých kolách a nazbierali najviac bodov za umiestnenia. Veríme, že sa to podarí obhájiť aj tento rok.

Okrem cestných pretekov má klub zastúpenie aj na MTB pretekoch, časovkách a bežeckých pretekoch. Na MTB pretekoch obsadzujú cyklisti klubu vo svojich kategóriách umiestnenia okolo TOP10. Na bežeckých pretekoch sa im darí rovnako výborne. Zo všetkých pretekov na Slovensku a v Čechách, kde štartovali, si odniesli medailu, čo je parádny pocit.

Prvá polovica sezóny mala aj svoje negatívne dopady

Pod výkon viacerých jazdcov sa, ako pri Petrovi Saganovi, podpísal COVID19 alebo zranenia počas pretekov, či tréningov. Aktuálne prebieha rehabilitácia jednej cyklistky, ktorá spadla na rakúskych pretekoch a zlomila si zápästie.

Ďalší člen začína po zrážke s autom (kde mu šoférka nedala prednosť počas tréningu) opäť zbierať kilometre na bicykli. Dvaja jazdci sa postupne dostávajú do formy po operácii ruky a viróze.

Medaily a umiestnenia

Od januára do konca júna sa štartovalo na 30 podujatiach, na ktorých získal klun takéto umiestnenia:

  • 1. miesto – 11-krát
  • 2. miesto – 14-krát
  • 3. miesto – 4-krát
  • TOP 5 – 7-krát
  • TOP 10 – 17-krát

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Aktuálne sa začal mesiac júl, kedy bude celý svet z obývačiek sledovať, ako bojujú o víťazstvá cyklisti na Tour de France. Zápoliť budú aj cyklisti z klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď. Čakajú ich ďalšie mesiace pretekov, športových podujatí a súťaží, ktoré pripravujú (Jazda po trase Sereďmaratónu, Okolo Slovenska, Mikulášska jazda v Seredi a ďalšie).

Veľká vďaka za finančnú podporu patrí najmä mestu Sereď, ktoré pomohlo organizačne aj s prípravou pretekov DHL Sereďmaratón a tiež ďalším partnerom, ktorí podporujú tento športový klub. Výsledkom je zviditeľňovanie nášho mesta po celom Slovensku a príprava podujatí aj pre deti a obyvateľov tohto mesta.

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Zdroj: ŠK Cyklo-Tour Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: ŠK Cyklo-Tour Sereď
Zdieľať na Facebooku