19.02.2020, meniny má
29. októbra 2018

ŠKF iClinic Sereď remizovala s poslednou Senicou. Je s týmto výsledkom spokojný aj náš tréner?

ŠKF iClinic Sereď remizovala s poslednou Senicou. Je s týmto výsledkom spokojný aj náš tréner?
AUTOR: ŠTEFAN HUBINÁK
reklama

Futbalisti FK Senica privítali na svojom štadióne nováčika ligy ŠKF iClinic Sereď. Senica momentálne figuruje na poslednom mieste tabuľky so ziskom ôsmych bodov. Naši futbalisti sú na tom o poznanie lepšie, a so 17 bodmi sú na šiestom mieste tabuľky.

Deväť bodový rozdiel mohol na prvý krát predpovedať jasnú výhru seredského tímu, no Senica je oveľa ťažší súper ako sa na prvý pohľad aj vďaka tabuľke môže zdať.

FK Senica – ŠKF iClinic Sereď 0:0

Keď sa pozrieme na pozápasové štatistiky, uvdíme, že naše mužstvo bolo o niečo lepšie. Počas zápasu si futbalisti Serede dokopy nahrali 487 krát, vyhrali 82 súbojov, 18 krát faulovali a 6 krát vystrelili na bránu.

Zdroj: www.fortunaliga.sk

Úvod zápasu vyšiel lepšie hráčom Senice.  Už v tretej minúte mohli domáci zahrávať pokutový kop po faule na Derettiho, ale hlavný rozhodca penaltu neodpískal. Po tomto momente ale začali hostia zo Serede hrať lepší a agresívneší futbal.

Sereď často strieľala no Ulrich, Gatarič a ani Morong nerozvlnili domácu sieť. Do vedenia mohli ísť prekvapujúco Seničania, keď v 24. minúte centroval Kotula a zakončoval Azankpo ale brankár Nwolokor vyrážal na roh. V nadstavenom čase prvého polčasu bol v dobrej pozícii za pokutovým územím Pankaričan, ale priestor troch žrdí minul a tak sa prvých 45 minú hralo bez gólu.

Autor: Štefan Hubinák

Druhý polčas bol o niečo pomalší a nudnejší ako ten prvý. Poväčšine sa hralo sa v strede ihriska, prevažovali osobné súboje a na oboch stranách chýbala presná koncovka, ktorá by zápasu dodala potrebný náboj.

V 56. minúte sa opäť mohla pískať penalta pre Senicu, no aj tento krát to rozhodca vyhodnotil inak, ako hráči na ihrisku. V 67. minúte pohrozili aj naši hráči, no pokus Baéza neohrozil bránu. Nasledovalo ešte zopár menších šancí, ktoré ale neskončili gólovo a tak naše mužstvo remizovalo na pôde Senice 0:0. Zápas si prišlo pozrieť 856 divákov.

“V prvom polčase sme sa snažili hrať futbal, dnes som však cítil, že môj tím je unavený. V utorok sme hrali proti Dunajskej Strede, hráči boli trochu unavení. Nebol to dobrý zápas, snažili sme sa ho vyhrať, no nakoniec sme získali bod. Hrali sme proti dobrému tímu s dobrým trénerom, dnes nebol náš deň. Nemám nič proti Seredi, myslím si však, že v prvom polčase sme mali kopať jasnú penaltu, v druhom polčase to bol rovnaký prípad. Každý týždeň sa to opakuje. Dnes sme si nezaslúžili vyhrať, získali sme bod a akceptujeme to.” Frederico Ricardo, tréner Senice

“V prvom a aj v druhom polčase sme mali územnú prevahu. Vytvorili sme si sľubné šance, ktoré sme bohužiaľ nedotiahli do konca. Do Senice sme cestovali s cieľom bodovať. Nakoniec si myslím, že sme tu body stratili.” Karel Stromšík, tréner Serede

ZOSTAVY

Zdroj: www.fortunaliga.sk

Autor: Štefan Hubinák

Autor: Štefan Hubinák

Autor: Štefan Hubinák

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: www.fortunaliga.sk, www.sme.sk, Autor fotiek: Štefan Hubinák
Zdieľať na Facebooku