11.08.2020, meniny má
reklama

ŠKF iClinic Sereď vstúpila do prípravy prehrou s českým prvoligistom

14. januára 2019
14. januára 2019

ŠKF iClinic Sereď vstúpila do prípravy prehrou s českým prvoligistom

reklama

Príprava futbalistov ŠKF iClinic Sereď je už v plnom prúde a popri prípravných zápasoch absolvujú veľké množstvo tréningových jednotiek, ktoré preveria ich silu a vytrvalosť. Nehovorí sa nadarmo, že futbalisti čerpajú “fyzičku” z tejto prípravy až do konca sezóny.

Hneď prvým súperom v ich zimnej príprave bol tím z 1. českej futbalovej ligy MFK Karviná. Aj keď v ich domácej lige zimujú na 15. mieste, hovoríme o silnom súperovi z kvalitnejšej ligy našich českých susedov. Zaujímavosťou je, že od polovice novembra ich trénuje Slovák Norbert Hrnčár.

ŠKF iClinic Sereď – MFK Karviná 0:1 (0:1)

Naši chlapci svojou hrou nesklamali, hoci prehrali. Na ich nohách sa podpísala záťaž z prvého týždňa prípravy, čo bolo vidieť na predfinálnej fáze útoku, kedy viazla koncovka a medzihra. Trénerskou dvojicou naďalej zostáva tandem Stromšík – Lérant, ktorí zlepšili kvalitu hry mužstva ŠKF iClinic Sereď a aj vďaka nim naši chlapci zimujú na 5. mieste Fortuna ligy so ziskom 25 bodov.

Zdroj: Facebook MFK Karviná

Bohužiaľ, tento vyrovnaný zápas však neskončil remízou. K stretu týchto dvoch futbalových mužstiev došlo po prvýkrát v ich histórii a Seredčania podľahli Karvinej najtesnejším rozdielom 0:1. Jediným strelcom zápasu sa stal Tomáš Wágner, ktorý rozhodol v 37. minúte.

Zápas sa hral na umelej tráve v Považskej Bystrici. Samotná hracia plocha bola síce pred zápasom upravená, ale čerstvo napadaný sneh znepríjemňoval hráčom plynulosť hry. Štatistiky zápasu napovedajú, že Karviná bola lepším tímom. Strely na bránu boli v jej prospech 6:3, a taktiež oveľa viac zahrávala rohy, a to v pomere 13:5.

Za ŠKF nastúpil aj 30-ročný Brazílčan Josiel Alves de Oliveira. Tento skúsený hráč pobehal počas svojej kariéry celý svet. Naposledy hral v Južnej Kórei a možno práve jeho chorvátska manželka mu poradila, nech ide vyskúšať štastie na Slovensko.

Zdroj: Facebook MFK Karviná

Zdroj: Facebook MFK Karviná

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdroje: Zdroj fotiek: Facebook MFK Karviná
Zdieľať na Facebooku