19.04.2024, meniny má

ŠKF Sereď sa zapísala do futbalovej histórie mesta a postarala sa o obrovský úspech, na ktorý klub čakal 104 rokov.

19. júna 2018
ZDROJ: SEREDSITY.SK
19. júna 2018

ŠKF Sereď sa zapísala do futbalovej histórie mesta a postarala sa o obrovský úspech, na ktorý klub čakal 104 rokov.

ŠKF Sereď sa zapísala do futbalovej histórie mesta a postarala sa o obrovský úspech, na ktorý klub čakal 104 rokov.
ZDROJ: SEREDSITY.SK
reklama

ŠKF Sereď dokázala to, čo sa mnohým zdalo nemožné a postúpila do najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku, Fortuna ligy. Zapísala sa tak do histórie ako 28. klub, ktorý sa prebojoval do najvyššej súťaže. Fanúšikovia mnohých generácií v Seredi na tento úspech čakali neuveriteľných 104 rokov. Seredský klub svojou históriou a tradíciou patrí medzi najstaršie kluby na Slovenku. Najstarším klubom v našich končinách je Tatran Prešov so 120 ročnou históriou.

Tesne pred výkopom posledného zápasu proti MFK Zvolen prezident klubu, Róbert Stareček, prevzal v mene klubu čestnú plaketu pre víťaza 2. ligy od predstaviteľov Slovenského futbalového zväzu.

Postup medzi dvanásť najlepších tímov Slovenska si Sereď vybojovala neuveriteľnou jarnou časťou sezóny, kedy neprehrala ani v jednom z 13 zápasov. Sereď dominovala aj počas sezóny, v ktorej svojim súperom nastrieľala 75 gólov a inkasovala iba 25 gólov, a teda bola tou, ktorá dala najviac gólov v súťaži a spolu s Popradom ich aj najmenej inkasovala. Môžeme povedať, že chalani vytvorili skvelú partiu, ktorá sa futbalom bavila a chcela vyhrať každý zápas v sezóne.

Najlepším strelcom ŠKF Sereď sa stal Adam Morong. Seredský odchovanec zaznamenal 16 presných zásahov a skončil ako tretí najlepší strelec v celej súťaži. Adam futbalovo vyrastal práve v Seredi, v mládežníckych kategóriach pôsobil aj v klube AS Trenčín a neskôr bol hráčom aj FK Senica. Adam sa tento rok stal aj hrdým otcom a my mu na tejto radostnej ceste držíme palce. Spolu s ním pôsobili v tíme ďalší dvaja odchovanci Serede – Dávid Baša a Denis Bosý, ktorí sa aj na svoj mladý vek skvele chopili príležitosti a my pevne veríme, že ostanú v klube aj budúcu sezónu a vybehnú na ihriská Fortuna ligy. Práve oni sú motiváciou pre mladšie kategórie futbalistov.

reklama

Posledný zápas v sezóne chlapci zvládli s prehľadom a na domácom ihrisku porazili MFK Zvolen hladko, 4:1. Do streleckej listiny sa za Sereď zapísali postupne Popin, Mečiar, Michalík, Loduha a na strane Zvolena skóroval Psársky. Zápas sledovalo neuveriteľných 1200 návštevníkov, čo môžeme považovať za rekord sezóny. Nám ostáva už len zagratulovať všetkým, ktorí sa na tomto veľkom úspechu podieľali. Veľká vďaka, patrí taktiež fanúšikom, ktorí vytvárali na štadiónoch vždy skvelú atmosféru a hnali svoj klub k víťazstvu.

Špeciálne poďakovanie by sme chceli vyjadriť vedúcemu družstva, Pavlovi Majkovi, ktorý v seredskom futbale pôsobí desaťročia. Za tie roky vychoval a viedol obrovský počet chalanov, ktorí túto hru milovali a za to mu patrí obrovská vďaka. Pánovi Majkovi by sme chceli popriať hlavne veľa zdravia a pevne veríme, že toto nie je posledný úspech, ktorý dosiahol s mužstvom ŠKF Sereď

 

Ak sa vám článok páčil, tak ho nezabudnite zdieľať na svojom facebookovom profile alebo nás sledujte na našich FB a IG profiloch.

Zdieľať na Facebooku