21.10.2021, meniny má
15. marca 2021

ŠKF Sereď zvíťazila pod vedením nového trénera nad Ružomberkom. Víťazný gól strelil Martin Slaninka

ŠKF Sereď zvíťazila pod vedením nového trénera nad Ružomberkom. Víťazný gól strelil Martin Slaninka
Zdroj: FB ŠKF Sereď
reklama

Po troch prehrách sa mužstvo ŠKF Sereď postavilo opäť na nohy a v sobotňajšom zápase zvíťazilo nad MFK Ružomberkom 1:0. Pod vedením nového trénera Gergelyho Geriho, o ktorom sa dočítate viac v tomto článku, vstúpili do nadstavbovej skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige.

Gól si zapamätá do konca života

Po tesnom stretnutí s Ružomberkom sa Sereď dostala na 7. miesto fortunaligovej tabuľky a na svojom konte má aktuálne 25 bodov. Víťazný gól sa podarilo kopnúť Martinovi Slaninkovi, pre ktorého je to zároveň prvá ligová strela.

„Áno, bol to môj prvý gól v lige. Je to pre mňa veľká motivácia do ďalšej práce. Pocity z gólu boli krásne. Prvý gól v lige si zapamätá zrejme každý futbalista do konca života. Musím pochváliť mužstvo, pracovali sme výborne počas celého duelu, samozrejme, chybičky sa vždy nájdu. Hrali sme však nový systém, myslím si, že sme ho zvládli všetci výborne.“

Zdroj: FB ŠKF Sereď

Hlavný tréner Gergely Geri vymenil maďarský tím Diósgyör VTK za ŠKF Sereď len pred pár dňami. Podľa generálneho manažéra Mariána Černého ide o nový dôležitý impulz pre hráčsku kabínu aj pre celý klub.

„Dnes sme išli za víťazstvom. Súpera sme do ničoho nepustili. Gól sme síce dali šťastný, ale šťastie praje pripraveným. V skupine o záchranu je dôležitý každý bod. Máme pred sebou ešte veľa zápasov. Za dnešný výkon musím chlapcov pochváliť,“ povedal tréner ŠKF Sereď Gergely Geri.

Podľa útočníka Miloša Lačného nie je ľahké dostať sa z takej turbulentnej situácie, aká bola v tomto období s trénermi v Seredi, najmä čo sa týka psychiky hráčov. Pod vedením Geriho je vidieť rozdiel v tréningoch, ale aj vo vôli a nasadení tímu.

„Takto sa chceme prezentovať aj v ďalších neľahkých dueloch,“ doplnil Lačný.

Potlesk patrí aj bránkarovi

K výhre dopomohol svojím zákrokom aj 22-ročný brankár Mathew Yakubu, ktorý je pôvodom z Nigérie. Svojím skvelým postrehom zabránil strele útočníka Rastislava Kružliaka.

„Bolo to neuveriteľné! Som veľmi rád, že som mojím zákrokom pomohol k zisku troch bodov. Bol som tam v pravý čas, moje načasovanie bolo presné. Chcem sa poďakovať spoluhráčom, že mi to v bránke počas zápasu uľahčili. V priebehu celého duelu to bola tímová práca. Fungovalo to presne tak, ako sme plánovali.“

Zdroj: FB ŠKF Sereď

„Vedeli sme, že hráme so súperom, v zápasoch ktorého veľa gólov nepadá. To sa dnes aj potvrdilo. Nakoniec chlapci zo Serede dali šťastný gól, nám sa už vyrovnať nepodarilo. Myslím si, že to bol remízový zápas,“ uzavrel tréner Ružomberka Ján Haspra.

Zdroj: ŠKF Sereď

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: sport.aktuality.sk, FB ŠKF Sereď, skfseredfutbal.sk
Zdieľať na Facebooku